Skip to main content

§ Chassis Brakes International’ın Türkiye Genel Müdürü Ahmet Yağcı, düzenlenen söyleşi kapsamında uluslararası gençlik organizasyonu AIESEC’in Bursa Şubesi’ndeki gönüllü öğrencilerle bir araya gelerek, iş yaşamı hakkında öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Bursa, 24.11.2017 – Fren ve fren parçaları üretiminde 80 yıllık deneyimiyle sektörünün öncüsü olan Chassis Brakes International’ın Türkiye Genel Müdürü Ahmet Yağcı, düzenlenen söyleşi kapsamında Bursa’daki öğrencilerle buluştu.

Dünyanın ihtiyaç duyduğu nitelikli, global bakış açısına sahip liderler yetiştirmeyi amaçlayan uluslararası gençlik organizasyonu AIESEC’in, Bursa Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte Yağcı, öğrencilere iş hayatındaki tecrübelerini anlattı.

Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen organizasyonda, öğrencilere başarılı bir iş yaşantısı ile ilgili tavsiyelerde bulunan Yağcı, çalışkan ve azimli olmanın önemine dikkat çekti.

Kariyer basamaklarını nasıl tırmandığını anlatan Yağcı, “İşyerinde kendinizi göstermek için performans gerekiyor. Kişi zaten çalışkan ve dürüst olduğunu gösterirse, başarı da kendiliğinden gelir. Özellikle öğrencilik yıllarında sosyal ve aktif bireyler olmak, sizlere gelecekte artı puan kazandıracaktır. Bunun yanında; fark yaratmak, problem çözme kabiliyeti, disiplinli ve daima pozitif olmak da sizleri meslek yaşantınızda öne çıkaracak unsurlardır” dedi.

Hayallerinizi yüksek tutun

İnteraktif bir şekilde gerçekleşen etkinlikte öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Yağcı, herkesin kendi hedefini belirlemesi gerektiğini söyledi.

“Her zaman hayallerinizi yüksek tutun” diyen Yağcı, şunları kaydetti: “Kendinize yatırım yapın. Ne yapmak istediğinize karar verin ve onun için ne gerektiğine bakın. Potansiyelinizi ortaya çıkarın. İş hayatına atılma sürecinizde, hedefinizde küresel şirketler olsun. Öğrenme aşamasında, global çaptaki şirketler çok büyük avantaj.”

Değişimi doğru yönetmek gerekiyor

Gelişen dünya düzeninde, ‘ortak dünya dili’ olan İngilizce bilmenin şart olduğuna da dikkat çeken Ahmet Yağcı, öğrencilerin yabancı dil gelişimine mutlaka önem vermeleri gerektiğini ifade etti.

Yağcı ayrıca, “Değişen düzene ayak uydurabilmek için kariyer planınızı öğrencilik yıllarından itibaren şekillendirmek ve buna uygun adımları atmak gerekiyor. Kendinize ne kadar yatırım yaparsanız, gelecekte o kadar avantaj yakalayacaksınız. Bunun için birer ‘dünya vatandaşı’ olabilmek ve sorumluluk alıp, yeni bir şeyler öğrenmekten asla vazgeçmemek gerekiyor” diye konuştu.