• 90 yaşına girdiği gün Bursa Anadolu Hastanesi’nde başarılı bir kalp ameliyatı geçiren Hüseyin Çulha, doğum gününde sağlığına kavuştu. Çulha, yapılan ameliyat sayesinde yeniden doğduğunu belirterek, “Hedefim 10 yıl daha yaşamak” dedi.

Bursa, 12.03.2019 – Bursa Özel Anadolu Hastanesi’nde başarılı bir kalp ameliyatı gerçekleştirildi.

90 yaşındaki Hüseyin Çulha, kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Yapılan kalp anjiyosu sonucunda, kalp damarlarında ciddi daralma olması nedeniyle Çulha’ya bypass olması gerektiği söylenerek, aksi takdirde hayatı riski olabileceği dile getirildi.

Hüseyin Çulha, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ümit Duman tarafından yapılan başarılı kalp ameliyatı sonrası hayata yeniden sağlıklı bir şekilde dönerek, doğum gününde taburcu oldu.

Doğum günü sürprizi

Özel Anadolu Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. İrfan Uruç ve Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ümit Duman, sağlığına kavuşan 90 yaşındaki Hüseyin Çulha’ya odasında doğum günü sürprizi yaparak, pasta kesip taburcu ettiler.

Riskli geçen kalp ameliyatı ile ilgili bilgi veren Op. Dr. Ümit Duman, “Hüseyin amca bize geldiğinde 89’uncu yaşının son günleriydi. 5 gün önce ameliyat ettik. Bugün de 90’ıncı yaş gününü kutlayıp evine gönderiyoruz. Hüseyin amcanın inşallah 100 yaşına kadar niyeti var. İnşallah 100’üncü yaşını da beraber kutlayacağız” ifadelerini kullandı.

90 yaşındaki Hüseyin Çulha ise Özel Anadolu Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ümit Duman ve ekibine teşekkür ederek, “Hedefim 10 yıl daha yaşamak” dedi.

###