Skip to main content
  • Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı Bursalı, her yıl Almanya’nın Frankfurt kentinde gerçekleştirilen ve sektörün dünya ölçeğindeki en büyük fuarlarından biri olan Ev ve Ticari Mekân Tekstilleri Uluslararası Fuarı’nda (Heimtextil 2020) yerini aldı. Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği yenilikçi ürünleriyle fark yaratan firma, fuarda doğal boyalarla renklendirdiği Nuacotton Green Line’ı sergiledi.
  • Bursalı İcra Kurulu Başkanı Alper Bursalı, her yıl Heimtextil’e katıldıklarını belirterek, “Bu yılki fuar, gerek mevcut müşterilerimizle yaptığımız görüşmeler gerekse de potansiyel müşterilerimizle kurduğumuz etkin diyaloglar sayesinde oldukça verimli geçti” dedi.

Bursa, 17.01.2020 – Türkiye’nin en büyük havlu ihracatçısı olan Bursalı, sektörün dünya ölçeğindeki en büyük organizasyonlarında başarıyla boy göstermeye devam ediyor.

Firma Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen Ev ve Ticari Mekân Tekstilleri Uluslararası Fuarı’nda (Heimtextil 2020) yerini aldı. 7 – 10 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen ve dünyanın dört bir yanından binlerce firmanın katıldığı fuarda Bursalı, doğal boyalarla renklendirdiği Nuacotton Green koleksiyonu ile ilgi odağı oldu.

Fuarda Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği yenilikçi ve katma değerli ürünleriyle, dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerin beğenisini toplayan Bursalı tam not aldı. Fuar hakkında açıklamalarda bulunan Bursalı İcra Kurulu Başkanı Alper Bursalı, fuar boyunca stantlarının yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Bursalı, her yıl Heimtextil’e katıldıklarını ifade ederek, “Tamamen doğal boyalarla renklendirdiğimiz Nuacotton Green Line’ı tanıttığımız fuar, gerek mevcut müşterilerimizle yaptığımız görüşmeler gerekse de potansiyel müşterilerimizle kurduğumuz etkin diyaloglar sayesinde oldukça verimli geçti. Standımız ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı. 65 ülkeden 2 bin 952 şirketin katıldığı fuar bizim için oldukça keyifli geçti” dedi.

İnovatif ve çözüm odaklı ürünler

Küresel müşteri talepleri doğrultusunda inovatif ve çözüm odaklı ürünler ürettiklerini belirten Bursalı, dünya standartlarında ürünler geliştirdiklerine dikkat çekti. Bursalı, kuruldukları günden bu yana sürdürülebilir başarı odaklı çalışmalara ağırlık verdiklerini ifade ederek, “Fuar boyunca ikili iş görüşmeleri ve yeni iş bağlantıları yaratma fırsatı yakaladık. Bundan sonra da geliştireceğimiz yenilikçi ürünlerimiz ile hem ülkemize hem de sektörümüze katma değer sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bursalı İcra Kurulu Başkanı Alper Bursalı, bu tür organizasyonlara katılmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.