Skip to main content
  • 1980 yılından bu yana tekstil ürünleri üretimi gerçekleştirerek, sektörün globaldeki en büyük oyuncularından biri haline gelen Bursalı Tekstil, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında örnek bir adım daha atarak, çalışanlarının yoğun katılımıyla kan ve kök hücre bağışı organizasyonu düzenledi.

Bursa, 23.05.2017 – Toplam kalite yönetimi anlayışı çerçevesinde, sosyal ve çevresel sorumluluklarının bilincinde üretim yaparak, en son teknolojiyle geliştirdiği tekstil ürünlerini başta Amerika Birleşik Devletleri ve AB ülkeleri olmak üzere; küresel pazarlara ‘Türk markası’ gururuyla ihraç eden Bursalı Tekstil, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında örnek bir adım daha attı.

Bursalı Tekstil, Kızılay’ın ‘Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır’ sloganı ile başlatmış olduğu kan bağışı kampanyasına tam destek vererek, bünyesinde kök hücre numunesi ve kan bağışı organizasyonu düzenledi.

Bursalı Tekstil’in DOSAB’taki üretim tesislerinde gerçekleştirilen organizasyona, Bursalı Tekstil çalışanları da yoğun ilgi gösterdi.

Organizasyon kapsamında, Kızılay Bursa Kan Bağışı Merkezi Müdürü Orhan Emin Latif, Hemovijilans Birim Şefi Mustafa Ramadan ve Güney Marmara Bölge Planlama Sorumlusu Özgür Dündar Gürel de Bursalı Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Bursalı’ya, yaptıkları çalışmalar ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

Hepimizin Bu Konuda Duyarlı Olması Gerekiyor

Kan bağışı konusunda toplumsal farkındalığın artması gerektiğine vurgu yaparak, bir gün hepimizin kana ihtiyacı olabileceğine dikkat çeken Bursalı Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Alper Bursalı,  “Kan, kök hücre ve ilik nakli konusunda, tüm insanların birbirine muhtaç olduğu gerçeğini asla unutmamız gerekiyor. Bu anlamda bizler de Kızılay ile düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz kan bağışı kampanyaları kapsamında, toplumsal farkındalığı artırmayı ve üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeyi amaçlıyoruz. Yapılan tüm bu bağışlar, yaşam mücadelesi veren hastalarımıza umut olacaktır. Herkesin bu sorumluluk anlayışıyla hareket ederek, kan bağışı konusunda duyarlı olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.