Türkiye’nin en büyük fren üreticisi ve dünyanın fren üretiminde söz sahibi Chassis Brakes International, çevreye karşı duyarlılığını bir kez daha kanıtladı. Göynüklü Köyü’nde çıkan yangın sebebiyle kül olan 50 hektar ormana giden Chassis Brakes ailesi, yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Bursa, 10.12.2015 – Fren ve fren parçaları üretiminde 80 yıllık deneyimiyle sektörünün öncüsü olan Chassis Brakes, sosyal sorumluluk projelerini ihmal etmediği gibi çevreci duruşunda da kararlı davranmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yaz Bursa’nın Mudanya İlçesi’nde bulunan Göynüklü Köyü’nde çıkan yangın sebebiyle, 50 hektar ormanın kül olduğu ve hızlı bir şekilde ağaçlandırma çalışmalarının başlatıldığı bölgeye giden Chassis Brakes ailesi, ağaçlandırma projesine büyük katkı vererek çevreci politikasını bir kez daha göstermiş oldu.

Chassis Brakes Türkiye Genel Müdürü Wilfried Ertıngshausen ile İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürü Arzu Öneyman’ın da yer aldığı etkinlikte, Chassis Brakes ailesi kül olmuş arazide 2 binin üzerinde fidanı toprakla buluştururken, katılımcıların gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi.

Çalışanlar Büyük İlgi Gösterdi

Chassis Brakes ailesinin gerçekleştirdiği fidan dikim organizasyonu oldukça keyifli geçerken, Chassis Brakes İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürü Arzu Öneyman, yapılan etkinliğe çalışanların yüksek hassasiyet göstermesinden dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını kaydederek, şirket olarak çevreci politika izlemeye devam edeceklerini vurguladı.

‘Çevreci Politikamızdan Vazgeçmeyeceğiz’

Bu tarz değerli organizasyonları ilerleyen süreçte de tekrarlayacaklarını aktaran Öneyman, “Chassis Brakes, sahip olduğu şirket politikası dolayısıyla çevreye oldukça önem veriyor. Geçtiğimiz yaz maalesef burada çok talihsiz bir olay yaşandı ve 50 hektar ormanımız kül oldu. Bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için Chassis Brakes ailesi olarak, burayı ağaçlarla tekrar buluşturmak için geldik. Katılımın yoğun olması ve çalışma arkadaşlarımızın ailelerinin de organizasyona bu denli ilgi göstermesi, bizleri ayrıca gururlandırdı. Chassis Brakes olarak çevreci politikamızdan bir an olsun bile vazgeçmeyecek ve bu amaç doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Chassis Brakes çalışanları, fidan dikiminden sonra Göynüklü Piknik Alanı’nda aileleri ile birlikte piknik yaptı.