Skip to main content
  • Fren ve fren parçaları üretiminde 80 yıllık deneyimiyle sektörünün öncüsü olan Chassis Brakes International, büyük önem verdiğieğitim faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürürken, bu doğrultuda Genel Müdür Ahmet Yağcı’nın moderasyonunda, “Stratejik Yaklaşım” başlıklı eğitim gerçekleştirdi.

Bursa, 20.03.2017 – Fren ve fren parçaları üretiminde 80 yıllık deneyimiyle sektörünün öncüsü olan Chassis Brakes International, iç ve dış iletişim faaliyetlerine yönelik çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken, eğitim faaliyetleri kapsamında önemli bir organizasyona daha imza attı.

Chassis Brakes International Genel Müdürü Ahmet Yağcı; “Stratejik Yaklaşım” başlıklı “Stratejik Yaklaşım Nedir? Kurum Misyonu & Vizyonu”, “Şirket Kültürü – Değerler” ile “Motivasyon” gibi birçok alanda paylaşımlarda bulundu.

Değişime Ayak Uyduramayanlar Yarıştan Eleniyor

Crowne Plaza Otel’de gerçekleştirilen organizasyonda Ahmet Yağcı, iş dünyasının zorlu bir yarış olduğunun altını çizerek; “İş dünyası, şartların acımasız olduğu, aynı müşterilerin bulunduğu, şartların hızlı geliştiği, sürekli yeni oyuncuların eklendiği, değişime ayak uyduramayanların uzun geçmişine bakılmaksızın yarıştan elendiği, galibiyet elde etmek kadar; galibiyeti elde tutmanın da zor olduğu bir yarıştır. Dinlemek, saygı göstermek, yardımcı olmak, paylaşmak ve katılmak iyi bir takım olmanın en önemli şartlarıdır” dedi.

Rekabette Farkı Yaratan, Güçlü Liderin Yönlendirdiği Muhteşem Ekip

Ahmet Yağcı sunumunda, dünyanın önde gelen liderlerinin zorluklar karşısındaki mücadelelerinden ve başarılı hayat hikâyelerinden de kesitler sunarken, “Potansiyelin tamamını kullanan, yaratıcı düşünen, yenilikçi çözümler üreten, birbirini destekleyen, motivasyonu yüksek, kendini adamış, işini coşku ve tutkuyla yapan bir ekip, yoğun rekabette ön plana çıkmaktadır. Rekabette farkı yaratan, güçlü bir liderin yönlendirdiği muhteşem bir ekiptir” ifadelerini kullandı.

Strateji, Değişime Liderlik Etmektir

“Stratejisi olmayan bir kurum, dümeni olmayan bir gemidir” diyen Yağcı, strateji ile ilgili de şunları söyledi: “Strateji başarılı olanı taklit etmek değil, farklı olanı ortaya çıkarmaktır. Strateji, geleceğe dönük öngörüler yapmak değil, sağlıklı öngörüler doğrultusunda, geleceği yönlendirebilmektir. Strateji değişime kolaylıkla adapte olabilecek beceriyi geliştirmek değil, değişime liderlik etmektir”

Öte yandan, CBI tarafından düzenlenen “Stratejik Yaklaşım” eğitimi kapsamında, gün boyunca arka fonda ‘bir hayalim var’ anlamına gelen ‘I have a dream’ şarkısı çaldı. Günün sonunda ise Ahmet Yağcı, tüm çalışanlara hayali olanların başarılı olduğunu vurgulayan bir kapanış konuşması yaptı.