• Türkiye’nin en büyük fren üreticisi ve dünyanın fren üretiminde öncü firmalarından Chassis Brakes International, Bursa’nın ciroları itibari ile en büyük firmalarını belirlemek amacıyla Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından açıklanan ‘2017 Yılı İlk 250 Büyük Firma’ listesinde 39. sırada yer aldı. Şirket, BTSO tarafından uzun yıllardır gerçekleştirilen araştırma listesinde bir önceki yıla göre 10 basamak birden yükselme başarısı göstererek, büyüme ivmesini sürdürdü.

Bursa, 28.08.2018 – Türkiye’nin en büyük fren üreticisi ve dünyanın fren üretiminde öncü firmalarından Chassis Brakes International, sektör arenasında gerçekleştirdiği başarılı çalışmaların meyvesini almaya devam ediyor.

Bu kapsamda Chassis Brakes International, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından açıklanan ‘2017 Yılı İlk 250 Büyük Firma’ listesinde yer alma başarısı gösterdi.

Chassis Brakes International, Bursa’nın ciroları itibari ile en büyük firmalarını belirlemek amacıyla düzenlenen araştırma listesinde 39. sırada yer alarak, adından övgüyle söz ettirdi.

BTSO tarafından ciro büyüklüğü, katma değer, öz sermaye, dönem karı, ihracat oranı, üretimden satışlar gibi kategorilere göre değerlendirmelerin yapıldığı araştırmada, geçtiğimiz yıl 49. sırada bulunan Chassis Brakes International, bu yıl 10 basamak birden yükselerek farkını ortaya koydu.

Bursa fabrikamız fark yaratmaya devam ediyor

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Chassis Brakes International Türkiye Genel Müdürü Ahmet Yağcı, BTSO tarafından açıklanan listede bu yıl da yer aldıkları için büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi.

Kuruldukları günden bu yana sürdürülebilir büyüme ve gelişimi esas aldıklarını belirten Yağcı, “Hayata geçirdiğimiz başarılı çalışmaların, ülkemize ve küresel ekonomiye katma değer olarak geri dönmesi adına var gücümüzle çalışıyoruz. Bu anlamda da Bursa fabrikamız, ilk günden bu yana fark yaratmaya devam ediyor. Bu başarıda tüm çalışanlarımızın büyük emekleri var. Bu nedenle, tüm çalışanlarımızı tek tek yürekten kutluyorum” dedi.

Üretmeye devam edeceğiz

Daha fazla çalışarak, daha fazla üretmeye devam edeceklerinin de altını çizen Yağcı, geleceğe yönelik hedeflerine emin adımlarla yürüdüklerini kaydetti. Yağcı, Bursa ve ülke ekonomisine katma değer sağlamayı sürdüreceklerini ifade ederek, takım ruhuyla çok daha güzel ve başarılı çalışmalara imza atacaklarını da sözlerine ekledi.

###