§  Türkiye’nin en büyük fren üreticisi ve dünyanın fren üretiminde öncü firmalarından Chassis Brakes International, MESS tarafından düzenlenen İSG Yarışmalarında, “Kaza Analizlerinde İnteraktif Eğitimler” başlıklı iyi uygulama örneğiyle, “Tavsiye Edilen Uygulamalar” arasında yer alarak ödüle layık görüldü.

Bursa, 21.12.2018 – Türkiye’nin en büyük fren üreticisi ve dünyanın fren üretiminde öncü firmalarından Chassis Brakes International, büyük önem verdiği iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarında başarılı sonuçlar elde etmeye devam ediyor.

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün yaşam kültürü olarak yaygınlaşması amacıyla bu yıl 4’üncüsü düzenlenen İSG Yarışmalarında şirket, “Kaza Analizlerinde İnteraktif Eğitimler” başlıklı iyi uygulama örneğiyle, “Tavsiye Edilen Uygulamalar” arasında yer alarak ödüle layık görüldü.

Başarısını taçlandırdı

Yarışmanın Altın Eldiven Kategorisine katılan Chassis Brakes International, jüri ve online oylama ile yapılan değerlendirmeye göre 250-499 arası çalışanın istihdam edildiği işyeri kategorisinde “Tavsiye Edilen Uygulamalar” arasında yer alarak, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki somut çalışmalarını taçlandırdı.

Yarışmanın ödül töreni, 19 Aralık 2018 gecesi İstanbul Wyndham Grand Hotel’de yapılırken, ödül törenine Chassis Brakes International adına Türkiye Üretim Bakım ve HSE Müdürü Murat Bayram, Kurumsal İletişim Sorumlusu Hilal Kalenderoğlu ile şirketin İş Sağlığı Güvenliği Sorumluları Nalan Çetindağ ve Cansel Gököz katıldı.

Çalışmalarımız devam edecek

Ödül töreninin ardından kısa bir açıklama yapan Chassis Brakes Türkiye Üretim Bakım ve HSE Müdürü Murat Bayram, şirket olarak iş sağlığı ve güvenliği konusunda sonuç odaklı çalışmalara imza attıklarına vurgu yaparak, bu konuda şirket içerisinde bir kültür oluşturmaya çalıştıklarına değindi.

MESS tarafından böylesine değerli bir ödüle layık görüldükleri için son derece mutlu olduklarını kaydeden Bayram, ödülü tüm Chassis Brakes International çalışanları adına aldıklarını belirterek, ödülün kazanılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bayram, iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalığı artırıcı çalışmaların son sürat devam edeceğini sözlerine ekledi.

###