Skip to main content
  • ‘Yenilikçi teknolojiler’ sloganıyla, Endüstri 4.0’a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan, Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen ve dünyanın önemli metal işleme fuarlarından biri olan EMO Hannover Fuarı’nda, yüzde yüz yerli ve milli olarak geliştirdiği son teknoloji ürünlerini sergiledi.  Organizasyonda, Ermaksan’ın ileri teknolojiye yönelik somut adımları büyük ilgi gördü.

Bursa, 25.09.2019‘Yenilikçi teknolojiler’ sloganıyla Endüstri 4.0’a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan,  dünyanın dört bir yanında düzenlenen ve sektörün en önemli markalarının ürünlerini sergilediği fuarlarda, ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

Ermaksan, Almanya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve dünyanın önemli metal işleme fuarlarından biri olan EMO Hannover Fuarı’nda yenilikçi teknolojilerini sergiledi.

16-21 Eylül tarihlerinde “Geleceğin Üretimine Yön Veren Akıllı Teknolojiler” ana temasıyla düzenlenen fuarda; metal kesme ve şekillendirme tezgâhları, üretim sistemleri, yüksek hassasiyetli araçlar, otomatik malzeme akışları, bilgisayar teknolojisi, endüstriyel elektronik ve aksesuar alanlarında modern metal işleme teknolojileri sergilenirken, Ermaksan da Hall 16 Stant E22’de ziyaretçilerini ağırladı.

50’nin üzerinde ülkeden 2 binden fazla firmaya ev sahipliği yapan fuarda Ermaksan, gelişmiş teknolojik özelliklerle donatılan, yüzde yüz yerli ve milli olarak ürettiği makinelerini gururla sergilerken, fuar süresince ziyaretçilerden tam not aldı.

Teknolojide lider

Türkiye’nin yüzde yüz yerli ilk lazer çipi, ilk lazer diyot modülü, ilk lazer ışın kaynağı, ilk 3D eklemeli imalat makinesi ve FBG sensör (Fiber Bragg Grating) gibi pek çok yeni nesil teknolojiyi üretip dünyanın dört bir yanına ulaştırmaya devam eden Ermaksan’ın, fuarda tanıttığı teknolojiler katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Yüksek performans maksimum verimlilik

Sektörün en önemli organizasyonlarından biri olan EMO Fuarı’nın kendileri açısından son derece verimli geçtiğini aktaran Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, “Yüzde yüz yerli ve milli üretim anlayışıyla hayata geçirdiğimiz ve sektörün gelişimine yön veren teknolojilerimizi, fuar süresince dünyanın dört bir yanından gelecek ziyaretçilerle buluşturduk. Önemli bağlantılar kurduğumuz fuar süresince yaptığımız iş görüşmelerinden ileriye dönük beklentimiz de yüksek.  Ermaksan olarak, tamamen ileri teknoloji geliştirmeye ve katma değere odaklanmış durumdayız. Markalaşma ve global ölçekte marka değeri yaratma yolunda bugüne kadar ciddi mesafeler kat etmeyi başardık. Amacımız bu çalışmaları sürdürülebilir hale getirerek, ülkemizi teknoloji arenasında gururlandırmaya devam etmek. Bu anlamda şirket olarak, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de bilgiye ve teknolojiye yönelik yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek” ifadelerine yer verdi.

Endüstri 4.0’da Türkiye’nin öncüsü olmayı hedefliyor

Öte yandan Ermaksan, büyük önem verdiği AR-GE çalışmaları kapsamında Endüstri 4.0’a uygun çözümler geliştirirken, bu konuda Türkiye’nin öncüsü olma vizyonuyla hareket ediyor.

Ürün geliştirme, yazılım teknolojileri ve know-how’ı kendisine ait parçaların üretimi konusunda, sürdürülebilir gelişim ve üretim stratejileri benimseyen Ermaksan’ın ileri teknoloji ile geliştirdiği ürünler, verimlilik ve çevreci özellikleriyle ön plana çıkıyor.

###