Skip to main content
  • Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi’ne, konuşmacı olarak katılan Engelsiz Orkestra’nın yaratıcıları Selim & Kerim Altınok kardeşler, “Engelleri Aşmak” sunumuyla katılımcılara duygu dolu anlar yaşatırken, mandolin ve gitarın muhteşem uyumundan oluşan müzik dinletisiyle de izleyenlerden büyük alkış aldı.

Bursa, 23.05.2015 – İş dünyası, kamu, üniversite üçgeninde bağlayıcı, güçlendirici çalışmalar gerçekleştirme hedefiyle, bugüne kadar insan yönetimi konusunda etkin çalışmalara imza atan Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi tarafından, geleneksel hale getirilen ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi, muhteşem bir kapanışla sona erdi.

2 gün süren ve insan kaynaklarına ilgi duyan, insan yönetiminin önemine inanan her kesimden insanın bir araya geldiği “İnsanca” temalı 13. İnsan Kaynakları Zirvesi, birbirinden önemli isimleri katılımcılarla buluştururken, zirvenin son konuşmacıları olan Engelsiz Orkestra Selim & Kerim Altınok kardeşler, hayat hikâyelerinden oluşan paylaşımlarıyla, katılımcılara duygu dolu anlat yaşattı.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 13. İK Zirvesi’nde, görme engelli olan ikiz kardeş Selim & Kerim Altınok’un oluşturduğu Engelsiz Orkestra,  “Engelleri Aşmak” sunumuyla, izleyenlerden büyük alkış aldı.

Bugüne dek birçok konser veren ve özel konseptli müzikli projelere imza atan Engelsiz Orkestra’yı hayata geçirme sürecini paylaşan Selim & Kerim Altınok kardeşler, aynı zamanda hukukçu, müzisyen, orkestra şefi, besteci, yazar, eğitimci, yönetici, keynot speaker, radyo programcısı ve sporcu kimlikleriyle, insanın hayatında her anlamda yetkin birey olabilmesi için asla bir engel olmadığını gözler önüne serdi.

“En Büyük Amacımız Topluma Hizmet Etmek”

İngiltere’ den getirttikleri kabartma kursları tamamlayarak, kendi çabalarıyla yabancı dil öğrenen Altınok kardeşler, en büyük ideallerinin, topluma hizmet etmek ve engelliler alanında yeni çalışmalar yapmak olduğunu söyledi.

1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni sınıf birincisi ve sınıf ikincisi olarak bitiren Altınok kardeşler, aynı üniversitede Master ve doktora yaptıklarını anımsatarak, 2006 yılında yaşam öykülerini kaleme aldıkları, engelli çocuğu bulunan ailelere ve toplumun diğer kesimlerine önemli mesajlar verdikleri “Karanlığın Rengi Beyaz” isimi kitabı hazırlayış süreçlerini de katılımcılarla paylaştı.

Yaşamlarında müziğin önemli bir yer tuttuğu ve birçok enstrümanı çalabilen Altınok kardeşler, 13. İK Zirvesi’nde mandolin ve gitarın uyumuyla hazırladıkları parçalarla, katılımcılardan büyük alkış alırken, Selim ve Kerim Altınok kardeşler, hayatı yaşamanın önünde hiçbir engel olmadığını herkese tekrardan hatırlattı.