Skip to main content
  • Hayırsever kimliğiyle öne çıkıp, eğitime yönelik verdiği koşulsuz destekle bilinen iş adamı Fuat Bursalı, 2012 yılında Bursa’nın Nilüfer İlçesi’nde yapımını üstlendiği Nesrin-Fuat Bursalı İlkokulu ve doğup büyüdüğü yer olan Amasya’ya bağlı Taşova İlçesi’ndeki Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ardından, yine Taşova’da, Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu’nun yapılması adına 1 Milyon TL nakdi bağış gerçekleştirirken, gerçekleştirilen protokolün ardından Bursalı, eğitime yönelik desteklerinin ilerleyen süreçlerde de devam edeceğini müjdeledi.
  • Fuat Bursalı tarafından desteklenen Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu, Amasya’nın Taşova İlçesi’nde, yaklaşık 17 dekar hazine arazisinin temel eğitim alanı olarak tahsisli 6,4 dekarlık kısmında, 16 derslikli olarak inşa edilecek.

Bursa, 13.06.2016 – Eğitime % 100 Destek Projesi kapsamında, uzun yıllardan çeşitli eğitim öğretim kurumlarına destek veren hayırsever iş adamı Fuat Bursalı, 2012 yılında Bursa’nın Nilüfer İlçesi’nde yapımını üstlendiği Nesrin-Fuat Bursalı İlkokulu ve doğum büyüdüğü yer olan Amasya’ya bağlı Taşova İlçesi’ndeki Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ardından, eğitime büyük bir destek daha vermenin gururunu yaşadı.

1955 yılında temelleri atıldığından beri; tekstilden dış ticarete, turizmden gayrimenkul geliştirmeye, inşaattan madenciliğe kadar farklı iş kollarında faaliyet gösteren Bursalı Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Fuat Bursalı, yine Taşova İlçesi’nde, Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu’nun yapılması için 1 Milyon TL nakdi bağışta bulundu.

Hayırsever iş adamı Fuat Bursalı tarafından desteklenen Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu, Taşova İlçesi’nde, yaklaşık 17 dekar hazine arazisinin temel eğitim alanı olarak tahsisli 6,4 dekarlık kısmında, 16 derslikli olarak inşa edilecek.

Taşova Emine Bursalı İmam Hatip Ortaokulu’nun yapımına ilişkin düzenlenen protokol törenine; Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz, Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve iş adamı Fuat Bursalı katıldı.

 “En İyi ve Hayırlı Yatırım Eğitime Yapılandır”

Protokol töreninde konuşan Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, eğitime verdiği destekten ötürü Fuat Bursalı’ya teşekkürlerini sunarken; “En iyi, en hayırlı yatırım, insana yapılan yatırımdır. İnsana yapılan yatırım ise ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. Bunun için de eğitim en iyi ve hayırlı yatırım eğitim diyoruz” dedi.

“Eğitime Yönelik Desteklerimize Devam Edeceğiz”

Hayırsever iş adamı Fuat Bursalı, daha önce de eğitim alanında çeşitli yardımlarda bulunduğunu anımsatarak, bu yardımların da kendisini çok mutlu edip gururlandırdığını söyledi.

Taşova ilçesinde doğduğunu belirten Fuat Bursalı, ”Havasını aldığım, suyunu içtiğim memleketime bugüne kadar pek hizmet edemedim. Nasip bugüneymiş. Allah’ın izniyle, memleketime bir vefa borcu olarak bir okul yaptırmak istedim. Bu okulumuzu devletime, milletime ve doğup büyüdüğüm topraklarıma hediye ediyorum. Biz devletimize ve milletimize çok bağlıyız. Okulumuz, yarınlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.