• 27 ülkede yaklaşık 140 tesiste 90.000 kişiyi istihdam eden global bir otomotiv teknoloji şirketi olan Hitachi Astemo’nun Türkiye Fabrikası, sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da örnek olmaya devam ediyor. Firma, bu yıl “Bir Adım At, Fark Yarat” mottosuyla 8.’si düzenlenen Eker I Run Koşusunda,  Koruncuk Vakfı için koştu ve 5K Kurumsal Kategoride 2. oldu.

Bursa, 06.10.2021 – Hitachi Astemo Türkiye Fabrikası, sosyal sorumluluk alanında da başarılı çalışmaları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Firma çalışanları, Eker I Run 5K Koşusunda Kurumsal Kategoride 2. olmanın gururunu yaşıyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Hitachi Astemo Türkiye Fabrikası Genel Müdürü Murat Bayram, bu yıl ’Bir Adım At, Fark Yarat’ mottosuyla 8.’si düzenlenen Eker I Run Koşusuna, 34 kişilik bir ekiple katıldıklarını söyledi.

Daha çok çocuğun yüzünü güldürmek için…

Bayram, koşu için bir süredir ekip olarak hazırlandıklarını ifade ederek,  “Eker I Run Koşusu’nda çalışanlarımızla birlikte Koruncuk Vakfı (Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı) için koştuk. “Eğitime El Ver, Hayalim Gerçek Olsun’’ sloganıyla hareket eden Vakıf; geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocukları; kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplum içinde yer almaları konusunda güçlendiriyor. Daha çok çocuğun yüzünü güldürmek ve onlara aydınlık bir gelecek sağlamak adına etkinlikte var gücümüzle koştuk” dedi.

Koruncuk Vakfı’na destek

Eker I Run 5K’da Kurumsal Kategoride 2. olduklarını dile getiren Bayram, bu sonuçla gurur duyduklarını kaydetti. Bayram, etkinliğin spor, iyilik, motivasyon ve eğlence dolu programıyla oldukça keyifli geçtiğini dile getirerek, “Organizasyon aracılığı ile Koruncuk Vakfı’na destek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Desteğimiz ile çocuklarımızın sevgi ve güven içinde büyüyen, bilime inanan, sanatın değerini bilen, üreten, haklarının bilincinde, sorumluluk sahibi ve mutlu bireyler olmalarına katkı sağlamış olduk. Bu tarz desteklerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

###