Skip to main content
  • Hitachi Astemo Türkiye Fabrikası, geleceğe daha yeşil bir dünya bırakmak için çalışmalarına hızla devam ediyor. Çevreye verilen zararı en aza indirmeyi ve karbon emisyonu azaltımını hedefleyen firma, gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak amacıyla ‘Geleceğe Yeşil İzler Hatıra Ormanı’ nı oluşturdu.
  • Hitachi Astemo Türkiye Fabrikası Genel Müdürü Murat Bayram, “Çevremizin ve dünyamızın sürdürülebilirliği için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Bu doğrultuda, 2.5 dönümlük alana ağaç ekerek ‘Geleceğe Yeşil İzler Hatıra Ormanımızı’ hayata geçirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Bursa, 06.12.2021 – 27 ülkede yaklaşık 140 tesiste 90.000 kişiyi istihdam eden global bir otomotiv teknoloji şirketi olan Hitachi Astemo’nun Türkiye Fabrikası, sektör arenasında gerçekleştirdiği başarılı çalışmaların yanında, sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da fark yaratmaya devam ediyor.

Çevreye verilen zararı en aza indirmeyi hedefleyen firma, Nilüfer ilçesine bağlı 29 Ekim Mahallesi’ndeki 2.5 dönümlük alana; akça ağaç, çınar ağacı ve ıhlamur ağacı dikerek hatıra ormanı kurdu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Hitachi Astemo Türkiye Fabrikası Genel Müdürü Murat Bayram, yarınlara daha yaşanılabilir bir dünya bırakma amacıyla çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Bayram, geleceğe daha yeşil bir dünya bırakma hedefinde olduklarını ifade ederek, “Sektörümüzde gerçekleştirdiğimiz başarılı çalışmalarımızın yanında, sosyal sorumluluk çalışmalarımızla da adımızdan söz ettiriyoruz. Çevremizin ve dünyamızın sürdürülebilirliği için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz. Bu doğrultuda ‘Geleceğe Yeşil İzler Hatıra Ormanımızı’ oluşturduk” dedi.

Nilüfer Belediyesi iş birliği ile hareket ettiklerini ifade eden Bayram, hatıra ormanını sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiklerini kaydetti. 

Emeği olan herkese çok teşekkür ederiz

Hatıra ormanı projesiyle, yarınlara daha yeşil bir dünya bırakma hedefine bir adım daha yaklaştıklarını dile getiren Bayram, “Hatıra ormanımızın ilk ağaçlarını toprakla buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Böylesine anlamlı bir projeyi hayata geçirmek bizim için gurur verici. Bu ormanın hayata geçmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ederiz. Ormanlarımızın hepimize nefes olmasını umuyoruz” diye konuştu.

Bayram, doğaya ve hayata değer katan projelere imza atmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

###