• Türkiye’nin en büyük fren üreticisi ve dünyanın fren üretiminde öncü firmalarından Hitachi Automotive Systems Group, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki somut çalışmalarını MESS’ten aldığı ödülle taçlandırdı.
  • MESS üyeleri arasında, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki örnek uygulamaların ödüllendirildiği yarışmada Hitachi Automotive Systems Group, “İSG Yaşayarak Öğrenme Kültürü” adı altındaki uygulamalarıyla, “Altın Eldiven” kategorisinde “Tavsiye Edilen Uygulama” ödülüne layık görüldü.

Bursa, 24.02.2020 – Türkiye’nin en büyük fren üreticisi ve dünyanın fren üretiminde öncü firmalarından Hitachi Automotive Systems Group, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki sürdürülebilirliği olan çalışmalarını başarılarla taçlandırıyor.

MESS üyeleri arasında, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki örnek uygulamaların ödüllendirildiği yarışmada Hitachi Automotive Systems Group, “İSG Yaşayarak Öğrenme Kültürü” adı altındaki çeşitli uygulamaları ile “Altın Eldiven” kategorisinde “Tavsiye Edilen Uygulama” ödülüne layık görüldü.

Farklı öğrenme modelleri

Şirket tarafından gerçekleştirilen bu uygulamalar, eğitim gelişim alanında oryantasyon programından itibaren gerek bireysel gerek toplu gerek eğlenerek gerekse de katılımla tecrübe edilerek, farklı öğrenme modellerini içeriyor. Tecrübe edinimi ve uygulama alanında ise güvenlik kültürünün güncel iş yaşamına adapte edilmesi ve daha sonrasında “İş Güvenliği Elçisi’’ programı ile uygulamanın etkinliğinin gönüllü çalışanlar tarafından sahada denetlenmesini ve buna uygun aksiyon planları yapılmasını kapsıyor.

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS), iş sağlığı ve güvenliğinin yaşam kültürü olarak yaygınlaşması amacıyla bu yıl 5.sini düzenlediği İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Yarışmaları ödülleri, Zorlu PSM ev sahipliğinde düzenlenen gecede sahiplerini bulundu.

MESS üyesi işyerlerinden toplam 146 başvurunun yapıldığı yarışmada; Altın Eldiven bölümünde “Tavsiye Edilen Uygulama” olarak seçilen “İSG Yaşayarak Öğrenme Kültürü” projesi, izleyenlerden büyük alkış aldı.

İSG konusunda kararlı adımlar

Hitachi Automotive Systems Group olarak, iş sağlığı ve güvenliği konusunda bugüne kadar çok önemli işler yaptıklarını ve bu kültürün çalışanlar nezdinde en iyi şekilde içselleştirilmesi için yoğun çaba gösterdiklerini belirten Hitachi Automotive Systems Group Genel Müdürü Ahmet Yağcı, “İSG çalışmalarını şirket olarak bir yolculuk gibi görüyoruz. Ve bu çalışmaları sürdürülebilir hale getirerek, tüm çalışanlarımızın da katılımıyla farkındalığı en üst seviyeye çıkaracak şekilde yaygınlaştırma hedefiyle ilerliyoruz. Bu konuda bugüne kadar elde ettiğimiz başarılar zincirine böylesine değerli bir ödülü daha eklemek hepimizi çok sevindirdi. İSG konusunda kararlı adımlar atmaya devam edeceğiz. Bu ödülü elde etmemizde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı da gönülden kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

###