Skip to main content

Güneş enerji sektöründe yaptığı anahtar teslim projelerle Türkiye’den sonra Avrupa’da da adını duyuran CW Enerji, CW Energy Germany AG adıyla bayi ağını genişleterek daha da büyük hedeflere koşmanın planlarını yapıyor.

Antalya, 03.01.2022 – CW Energy Germany AG, Avrupa’nın dört bir yanında yaptığı projelerle dikkat çekmeye devam ediyor.

Güneş enerji sektöründe yaptığı anahtar teslim projelerle Türkiye’den sonra Avrupa’da da adını duyuran CW Enerji, CW Energy Germany AG adıyla bayi ağını genişleterek daha da büyük hedeflere koşmanın planlarını yapıyor.

Yaptıkları atılımlarla ‘Made in Türkiye’ menşeli ürünleri Avrupa’nın dört bir yanında uyguladıkları projelerde gururla kullandıklarını söyleyen CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, “CW Enerji olarak CW Energy Germany AG adıyla Türkiye’deki gücümüzü Avrupa’ya taşımak istedik. Yaptığımız küçük-büyük proje ve uygulamalarla da bunu tüm Avrupa’ya ispatladık. Her geçen yıl gücümüze güç katarak ilerlediğimiz bu yolda, kaliteli ürünlerimizi Avrupa’yla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

En az karbon ayak izi bırakan fabrikalardan biri olduk

CW Enerji olarak, karbon ayak izini azaltmak için özverili çalışmalarda bulunduklarını belirten Tarık Sarvan, “Karbon ayak izini sıfırlamak sadece güneş enerjisini kurmak ve yenilenebilir enerjiyi kullanmakla olmuyor. Bizler fabrika binamızı kurarken bile, daha uygunu başka şehirlerde olmasına rağmen camı, mobilyayı, alüminyumu, betonu, tuğlamızı bulunduğumuz bölgedeki sanayideki komşularımızdan aldık. Her şeyimizi yakınımızdan seçtik. Böylece de en az karbon ayak izi bırakan fabrikalardan biri olduk” dedi.

Daha az karbon ayak iziyle Avrupa’da santraller kuracağız

Uzak Doğu ülkelerine göre Avrupa’ya daha yakın mesafeye sahip olduklarını söyleyen Tarık Sarvan, “Türkiye konumu gereği Avrupa’ya, Uzak Doğu ülkelerinden daha yakın olduğu için hedefimiz daha az karbon ayak iziyle Avrupa’da santraller kurmak olacaktır. Buradaki amacımız dünyada karbon ayak izini silerken, daha yakın mesafelerdeki ürünleri santrallerimizde, evlerimizde, işyerlerimizde kullanarak bunu taşıyan araçların daha az fosil yakıt yakmasını sağlamaktır. Bütün hammadde tedariği daha yakın lokasyondan geleceğinden dolayı daha az fosil yakıt, nakliyede kullanılacak ve karbon ayak izi azalacaktır” ifadelerini kullandı.

Yeni oluşumlarla büyük hedefler

Avrupa’daki yeni oluşumlarıyla daha da büyük hedeflere adım atmaya hazırlandıklarının altını çizen Tarık Sarvan, “Verdiğimiz bayiliklerimizin yanı sıra el sıkışacağımız yeni bayilerimizle gücümüze güç katarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Bu yolda bizimle yürümek isteyen bayi adaylarımızın da katkısıyla daha da güzel işlere imza atacağız. Güneş enerji sektöründe yaptığımız işlerle de bayilerimizle birlikte Avrupa’da ses getireceğimizin inancındayım. Ailemizin bir parçası siz de olabilir, hedeflere birlikte koşabiliriz. Güneşin olduğu her yerdeyiz” dedi.

CW Energy Germany AG, büyük hedeflere koşuyor