Skip to main content

Hitachi Astemo Türkiye’nin başarılı İSG projelerine bir ödül daha

By Kasım 18, 2022Basın Bültenleri
  • 27 ülkede yaklaşık 140 tesiste 90.000 kişiyi istihdam eden global bir otomotiv teknoloji şirketi olan Hitachi Astemo’nun Türkiye Fabrikası, başarı zincirine yeni bir halka daha ekledi. MESS tarafından düzenlenen İş Güvenliğinin Yıldızları Yarışması’na katılan firma, “İSG Video Star” projesiyle ödüle layık görüldü.

 

Bursa, 18.11.2022 – Hitachi Astemo Türkiye Fabrikası, iş sağlığı ve güvenliğine verdiği önem doğrultusunda hayata geçirdiği başarılı çalışmaların karşılığını almaya devam ediyor.

Firma, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından düzenlenen İş Güvenliğinin Yıldızları Yarışması’nda ‘İSG Özel Ödülü’ kategorisinde “İSG Video Star” projesiyle ‘1-499 Çalışanı Olan İş Yerleri Tavsiye Edilen Uygulama’ ödülünü kazandı.

Ödül hakkında değerlendirmelerde bulunan Hitachi Astemo Türkiye İnsan Kaynakları, İletişim ve HSE Müdürü Elif Akça, iş sağlığı ve güvenliği konusunda sıfır risk hedefiyle hayata geçirilen proje ve uygulamaların ödüllendirildiği MESS İş Güvenliğinin Yıldızları’nda ödül aldıkları için mutlu ve gururlu olduklarını söyledi.

İSG konusundaki somut adımlar ödülle taçlandı

İş sağlığı ve güvenliği alanında geliştirdikleri başarılı çalışmalarla ses getirmeye devam ettiklerini belirten Akça, “Yarışmada İSG Özel Ödülü kategorisinde ‘İSG Video Star’ projemizle ödüle layık görüldük. Firmamız bu ödülle, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki somut çalışmalarını bir kez daha taçlandırdı. MESS’in iş sağlığı ve güvenliği alanında farkındalık yaratmak, ortak bir bilinç oluşturmak ve iyi uygulamaları teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiği böylesine önemli bir yarışmada ödül aldığımız için büyük mutluluk yaşıyoruz” dedi.

Fark yaratan projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz

Fabrikalarında sağlık, güvenlik ve çevre kültürünün çalışanlar tarafından en iyi şekilde algılanmasını ve içselleştirilmesini hedeflediklerini ifade eden Akça, bu konuda farkındalığı artırma odaklı çalışmalara devam ettiklerini kaydetti.  Akça, daha güvenli çalışma ortamının sağlanmasını ve çalışanların güvenli şekilde işlerini yapmalarını amaçladıklarını dile getirerek, “Çalışanlarımızın bu konudaki hakimiyetlerinin pekiştirilmesi ve davranış odaklı iş güvenliği bilincinin oluşturulması amacıyla çeşitli projeleri hayata geçiriyoruz. Kurmuş olduğumuz başarılı yapının arkasında birbirine inanan, güvenen ve ortak değer yaratmayı benimsemiş güzel bir aile ortamı yer alıyor” diye konuştu.

Çalışma arkadaşlarının iş yerinde sağlıklı bir ortamda işlerini gerçekleştirebilmesi ve çalışma ortamından mutlu olması için en iyi şartları sağlama gayretiyle çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Akça, İSG kültürünün yaygınlaşması adına fark yaratan projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.

Tüm çalışma arkadaşlarımla gurur duyuyorum

“Önerileriyle şirkete katma değer sağlayan tüm çalışma arkadaşlarımla gurur duyuyorum” diyen Akça, şöyle devam etti: “Bugüne kadar elde ettiğimiz başarılarda çalışma arkadaşlarımızın emekleri var. Aldığımız ödüllerin asıl sahibi onlar. Bu nedenle, her birine özverili çalışmaları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu gurur tüm Hitachi Astemo Türkiye Ailesinin. Hep birlikte iş yerimizde daha güvenli bir çalışma ortamı yaratmak ve İSG bilincini daha da artırmak için projeler geliştirmeye devam edeceğiz.”

Öte yandan, MESS İş Güvenliğinin Yıldızları Ödül törenine Hitachi Astemo Türkiye Fabrikası’nı temsilen Hitachi Astemo Türkiye İnsan Kaynakları, İletişim ve HSE Müdürü Elif Akça, İnsan Kaynakları Uzmanı Ümit Şenay ve İş Güvenliği Teknisyeni Cüneyt Şen katılım sağladı.