Skip to main content
  • ‘Yenilikçi teknolojiler’ sloganıyla, Endüstri 4.0’a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan’ın bu çalışmaları, dünyanın dört bir yanından ilgi görüyor.
  • Danimarka’daki Mercantec Meslek Lisesi’nden ziyaretçiler Bursa’ya gelerek, Ermaksan’ın üretim tesislerinde ve yüksek teknoloji merkezinde incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında detaylı bilgi edinme fırsatı yakaladı.

Bursa, 20.04.2023‘Yenilikçi teknolojiler’ sloganıyla, Endüstri 4.0’a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan’ın ileri teknoloji odaklı çalışmaları, dünyanın dört bir yanından ilgi görüyor.

Danimarka’daki Mercantec Meslek Lisesi’nden ziyaretçiler Bursa’ya gelerek, Ermaksan’ın üretim tesislerinde ve yüksek teknoloji merkezinde incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında detaylı bilgi edinme fırsatı yakaladı.

Türkiye’nin yüzde yüz yerli ilk lazer çipi, ilk lazer diyot modülü, ilk lazer ışın kaynağı, ilk 3D eklemeli imalat makinesi ve FBG sensör (Fiber Bragg Grating) gibi pek çok yeni nesil teknolojiyi milli olarak üretip dünyanın dört bir yanına ihraç eden Ermaksan’ın yüksek teknoloji alanında yaptığı çalışmalar, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Hayran kaldılar

Danimarkalı misafirler, lazer çip üretiminden sac işleme teknolojilerine, savunma sanayinden uzay ve havacılık sektörüne kadar, pek çok sektöre yönelik özel üretimler gerçekleştiren ve kilogram değeri 2 milyon doları bulan lazer çip üretiminin yapıldığı Optoelektronik AR-GE Merkezi ile öne çıkan Ermaksan’ın Bursa’daki tesislerine adeta hayran kaldı.

###