Skip to main content

PRWEST Global Consulting olarak, 10 yılı aşan tecrübemiz ile sağlık sektörüne yönelik özel iletişim çözümleri üretiyoruz.

Teknolojinin hızla gelişmesine bağlı olarak, sağlık sektörüyle ilgili de günümüz dünyasında; obezite, kalp ve damar hastalıkları, çocuk hastalıkları, uyuşturucu ve sigara bağımlılığı, kulak burun boğaz hastalıkları vb. sağlıkla ilgili birçok alanda tıp bilimi, tek başına yeterli işleve sahip değildir.

Bu noktada oldukça önemli bir misyona sahip olan “sağlık iletişimi”, iletişim stratejileriyle birlikte toplumsal ve bireysel sağlığın geliştirilmesine destek amacıyla kullanılan ve kamu yararının öncelik haline getirildiği, çok disiplinli bir alan olarak karşımıza çıkmıştır.

Sağlık iletişimi disiplini, özellikle son yıllarda dünyanın her yanında olduğu gibi ülkemizde de büyük önem kazanmış ve bu kapsamda yapılan çalışmalar ve geliştirilen stratejilere de ciddi ölçüde ağırlık verilmiştir.

Sağlıkla ilgili hizmetlerin de tıpkı teknoloji gibi hızlı bir gelişim göstermesi neticesinde, sağlık iletişimi; hastane, tıp merkezi ve doktorlar için kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmeleri ve hedef kitleleriyle doğru iletişim kanalları kurabilmeleri açısından, son derece kritik bir hal almıştır.

‘Sağlık iletişimi’ konusunda, kurum-marka iletişimi, projeler geliştirilmesi ve bu projelerin yönetimi ya da çeşitli farkındalık kampanyaları gibi süreçler için kaynakların doğru kullanımı kadar; tüm süreçlerde kaliteyi ortaya koyabilmek de sağlık iletişimi paydaşları açısından büyük önem taşımaktadır.

Konusunda uzman olan PRWEST Global Consulting, ‘Sağlık İletişimi’ alanında hizmet verdiği paydaşlarının, etik değerlere bağlı olarak belirlenen hedef kitle konusundaki ulaşılabilirliğini ve bilinirliğini artırmak, kuruma dair ortaya çıkabilecek olası krizleri önceden sezip gerekli önlemleri almak ve markanın kurumsal iletişim ve stratejik faaliyetlerini, kapsamlı bir şekilde yürütmek görevlerini başarıyla sürdürüyor.

Sektöre Yön Verecek Projeler Üretiyoruz

‘Ortak fayda’ bilinciyle hizmet veren PRWEST, sağlığı geliştirici bir unsur olarak yazılı, görsel ve sosyal medya ile yeni iletişim teknolojilerini bütünsel olarak ele alıp, ‘sürekli iyileştirme kültürü’ çerçevesinde de kişi, kurum ve kuruluşların marka değerini daima en üste taşımayı hedeflemektedir.