Skip to main content
  • Soğutma sektörünün öncü firmalarından Kaplanlar Soğutma, Türkiye’de “discount” pazarının en önemli temsilcilerinden biri olan BİM Birleşik Mağazaları’nın, dev süpermarketlerin küçük mağaza açılımlarına karşı hamle olarak getirdiği yeni model  “FİLE” isimli marketler zincirinde, geliştirdiği son teknoloji ürünü soğutma sistemleri ile başarıyla boy göstermeye başladı.
  • BİM’ in pazardaki öncelikli tedarikçilerinden biri olan Kaplanlar Soğutma, modern market algısıyla dikkat çekerek, sektöre yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan firmanın, pazardaki yeni hamlesi olan “FİLE” market konseptinde; meyve, sebze, şarküteri, et vb. gibi taze gıda ürünlerinin sergilendiği özellikli reyonlarıyla, tüketicilerle buluştu.

Bursa, 01.04.2015 – İnsana değer verme ve değerlerini koruma bilinci ile soğutma sektöründe öncü bir kuruluş olarak 1978 yılında kurulan Kaplanlar Soğutma, sektöre yön veren yenilikçi ürünleriyle, gıda sektöründe adından söz ettirmeye devam ediyor.

Kaplanlar Soğutma, Türkiye çapında 4 bin 500 mağazaya ulaşarak, sektörün en önemli temsilcilerinden biri konumundaki BİM Birleşik Mağazaları’nın, dev süpermarket zincirlerinin küçük mağaza açılımlarına karşı sektöre kazandırdığı yeni market modeli olan “FİLE” marketlerinde, Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği yeni soğutma ürünleriyle, tüketicilerin karşısına çıktı.

Kaplanlar Soğutma, benzerlerine göre çok daha kapsamlı ve özellikli olarak dikkat çeken soğutma sistemleriyle, Türkiye genelinde yaygınlaşması beklenen ve 1.000 metrekarenin üzerinde bir alana sahip olan FİLE mağazalar zincirinin, geniş ürün yelpazesiyle tüketicilere alternatifli seçenekler sunacak olan yeni konseptinde, tasarımın en ayrıcalıklı ürünlerinden biri olmaya hazırlanıyor.

“Pazara Yön Vermeye Devam Edeceğiz”

BİM’in yeni market modeli FİLE ile birlikte, sektörde büyük bir atılım olması beklenirken, Kaplanlar Soğutma Genel Müdürü Duygu Kaplan, taze gıda sektörüne ağırlık vermeyi amaçlayan BİM’in yeni market modeline, destek vermekten dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek, sektöre yenilikçi ürünlerle yön vermeye devam edeceklerini müjdeledi.

“Hedeflerimiz Doğrultusunda Çalışmalara Devam Ediyoruz”

Kaplanlar Soğutma olarak, faaliyet gösterdikleri Türkiye ve yurtdışında pazarlarda, “öncelikli tercih edilen” firma olmaktan dolayı gururlu olduklarını vurgulayan Kaplan, her geçen gün gelişen teknoloji ve ihtiyaçlar doğrultusunda, yeniliği önceleyen çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceklerini belirterek, Kaplanlar’ın kendisine koymuş olduğu hedeflere doğru, adım adım yaklaşmak istediklerini söyledi.