Skip to main content
  • Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra; özel hastane ve doktorların ihtiyacı doğrultusunda tek kullanımlık steril cerrahi teknik tekstil ürünleri ile plastik ürünlerin üretimini gerçekleştiren, sektöründe Türkiye’nin en büyük firması konumundaki Nurel Medikal, bu yıl Dubai’de düzenlenen ve Arap dünyasının en kapsamlı fuarı olarak bilinen “Arab Health 2015” fuarında, ülkemizi başarıyla temsil etti.
  • Medikal sağlık sektörüne yönelik teknik tekstil ürünleri üretiminde, Türkiye’nin en büyük markası haline dönüşen Bursa firması Nurel Medikal, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıların Dubai’de buluştuğu sağlık fuarında, son derece verimli geçen görüşmelere imza attı.

Bursa, 05.02.2015 – Beklentilerin ötesinde çeşitliliğe sahip ürünleri ile dünyanın her coğrafyasında güvenilir, kaliteli üretimi ve servisi sayesinde tüm sosyal paydaşları için makul fiyatlarla fayda üreten ve medikal sağlık sektörüne yönelik çözümleri ile fark yaratan Nurel Medikal, sektörün uluslararası arenada düzenlenen hemen her organizasyonunda, başarıyla boy göstermeyi sürdürüyor.

Nurel Medikal, geçtiğimiz günlerde Dubai’de düzenlenen ve Arap dünyasının uluslararası arenadaki en kapsamlı sağlık fuarı konumundaki, “Arab Health 2015” için bölgeye giderek, organizasyon boyunca sektör temsilcileri ve potansiyel müşteri adaylarıyla bir araya geldi.

Laboratuvar ekipmanları, teşhis, fizyoterapi ve ortopedik teknoloji, bilgi ve iletişim teknolojileri, tıbbi tek kullanımlık cihazlar ile sağlık sektöründeki son teknolojilerin görücüye çıktığı fuarda, dünyanın her bölgesinden gelen ziyaretçilerle görüşme fırsatı yakalayan Nurel, oldukça başarılı bir fuarı daha geride bıraktı.

“Ortadoğu Pazarını Çok Önemsiyoruz”

Dubai Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi’nde 4 gün boyunca süren organizasyonun kendileri açısından son derece verimli geçtiğini belirten Nurel Medikal Genel Müdürü Nazmi Şentürk, geçtiğimiz yıla göre çok daha kalabalık geçen organizasyonda, Nurel Medikal olarak, daha önce görüşülüp randevu verilen müşteriler hariç, 150’nin üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Nurel Medikal olarak Ortadoğu pazarını çok önemsediklerini anımsatan Şentürk, “Özellikle Dubai ve Ürdün için ciddi anlamda distribütörlük görüşlerimiz oldu. Gerçekten bizimle çalışmak isteyen ve bu konuda ısrar eden firmaların olduğunu gördük. Tabi ki bu durum, bizler adına oldukça gurur verici. Dubai için bizden distribütörlük isteyen firmalara, önümüzdeki dönemlerde garantili taahhütler doğrultusunda distribütörlük verebileceğimizi söyledik. Yine önümüzdeki günlerde burada görüştüğümüz; Tunus, Pakistan, Ürdün, Umman gibi Ortadoğu ülkesinden birçok firmayı, Bursa’daki fabrika binamızda ağırlayacağız. Gelecek hedeflerimiz doğrultusunda, bu gibi organizasyonlar bize çok önemli geri dönüşler sağlıyor” açıklamalarında bulundu.