Skip to main content

  • Üretiminde bulunduğu steril cerrahi teknik tekstil ürünleri ve plastik ürünler ile ülkemizi sektör pazarında başarıyla temsil eden Nurel Medikal, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen ve sektördeki yeni trendlerin görücüye çıktığı ‘Medica 2015 Fuarı’nda, üstün Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği yenilikçi ürünleriyle adından başarıyla söz ettirdi.

Düsseldorf, 23.11.2015 – Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel hastane ve doktorların da tek kullanımlık steril cerrahi teknik tekstil ürünleri ile plastik ürünlerin üretimini gerçekleştiren, Türkiye’nin sektöründe öncü firması Nurel Medikal, ülkemizde olduğu gibi yurtdışındaki başarılarıyla da sektörde ön plana çıkmaya devam ediyor.

Nurel Medikal, uluslararası arenada sektör temsilcilerini bir araya getiren de fuar organizasyonlarına düzenli olarak katılmayı sürdürürken, bu doğrultuda son olarak Almanya’nın Düsseldorf kentinin ev sahipliğini yaptığı, sektörde dünyanın en büyük buluşmalarından biri olarak kabul edilen Medica 2015 Fuarı’nda başarıyla boy gösterdi.

1970’den bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Medica Fuarı, bu yıl da 15–19 Kasım tarihleri arasında sektöre kapılarını açtı. Binlerce ziyaretçi ve firmanın katılım gösterdiği fuarda, yeni nesil teknolojiye sahip medikal ürünler ve ekipmanlar sergilendi. Birçok firmanın Ar-Ge çalışmalarını ve yeni ürünlerini sergileme imkânı bulduğu fuarda, ziyaretçiler Nurel Medikal’e büyük ilgi gösterdi.

Weyergans’tan Nurel Medikal’e ziyaret

Sektörde başarılarıyla tanınan firmaların katıldığı fuarda, sayısız ürün çeşitliliği ile her coğrafyada güvenilir, kaliteli üretimi ve servisi sayesinde, sektöre fayda ve çözüm üreten Nurel Medikal, ürünleri ve çalışmalarıyla ses getirdi.

Binlerce ziyaretçinin, Nurel Medikal ürünlerini tanıma ve ürünler hakkında merak ettiklerini sorma şansı bulduğu organizasyonda, paydaşları ve sektörün diğer isimleriyle paylaşım şansı da bulan Nurel Medikal, Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği, fiziksel tedavi ve rehabilitasyon konusunda dünyanın en etkin markaları arasında yer alan Weyergans’ın kurucusu Rudolf Weyergans ile de bir araya geldi.

‘Gurur Duyduk’

Büyük önem gösterdikleri Medica 2015 Fuarı’na bizzat katılım gösteren Nurel Medikal Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kar, fuarın kendileri açısından çok verimli geçtiğini vurgulayarak, geleceğe yönelik önemli iş bağlantılarına imza attıklarını söyledi.

Fuar süresince, katılımcıların Nurel Medikal standına göstermiş oldukları ilgiden dolayı büyük gurur duyduklarını ifade eden Kar, “Medica Fuarı bizim için son derece verimli geçti diyebiliriz. Fuar süresince, gördüğümüz ilgiden ve edindiğimiz bilgilerden oldukça memnunuz. Fuardaki başarımız ve imzaladığımız anlaşmalar sayesinde de Avrupa’daki varlığımızı daha da pekiştirmiş olduk. Bu fuarla birlikte, Nurel Medikal isminin ve geliştirdiğimiz yeni nesil ürünlerimizin, sektördeki tüm paydaşlarımız nezdinde, güvenilir ve kaliteli bir algı oluşturduğunu tekrardan görme şansımız oldu. Tabii ki bu durum bizi oldukça sevindirdi ve bundan gurur duyduk. İlerleyen dönemlerde, her zaman olduğu gibi insan ve sağlık odaklı çalışmalarımıza yenilerini ekleyecek ve dünyanın her yerinde var olmamızı sağlayacak yeni projeleri hayata geçirmeye devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

‘Varlığımızı Göstermeye Devam Edeceğiz’

Devamlı gelişen bir firma olduklarının altını çizen Kar, “Sürdürülebilir başarı ve sektörün diğer isimleriyle paylaşımda bulunmak bizim için çok önemli. Bu nedenle dünyanın neresinde olursa olsun, sektörümüzle ilgili her fuara katılım göstermeye gayret ediyoruz. Yenilikçi anlayışımız sayesinde, Ar-Ge çalışmalarımıza her yıl onlarcasını katmış olarak ilerliyoruz. Bu tür değerli organizasyonlar hem çalışmalarımızı sunmak, hem de bilgi paylaşımında bulunmak için doğru adres. Bu nedenle, hem markamızın hem de ülkemizin varlığını her yerde göstermeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.