Steril cerrahi teknik tekstil ürünleri ve plastik ürünler üretimi gerçekleştirerek, bu alanda ülkemizden dünyaya açılan Nurel Medikal, uzun yıllardır başarıyla boy gösterdiği İran pazarına yönelik, sektörün önemli buluşmalarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl, başkent Tahran’da gerçekleştirilen ‘Orthopedic Solutions 2015’ kongresine katılırken, organizasyon boyunca yaptığı görüşmelerde ülkedeki sektörel gelişim ve Nurel Medikal’in pazardaki geleceği ile ilgili umut verici geri dönüşler aldı.

Bursa, 24.12.2015 – Beklentilerin ötesinde çeşitliliğe sahip ürünleri ile dünyanın her coğrafyasında güvenilir, kaliteli üretimi ve servisi sayesinde tüm sosyal paydaşları için makul fiyatlarla fayda üreten ve medikal sağlık sektörüne yönelik çözümleri ile sektöre yüksek katma değer sunan Nurel Medikal, uluslararası düzeyde sektör temsilcilerini bir araya getiren çeşitli organizasyonlarda, ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

Nurel Medikal, İran’ın ev sahipliğinde 16-19 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Orthopedic Solutions (Ortopedik Çözümler) 2015 Kongresi kapsamında bu kez, başkent Tahran’da boy gösterirken, sektörün dünya genelindeki temsilcilerini bir araya getiren buluşma, her sene olduğu gibi bu sene de birçok marka ve katılımcıya ev sahipliği yaptı.

Ağırlıklı olarak İranlı doktor ve profesörlerin ilgi gösterdiği kongrede, yaklaşık olarak 1000 adet ziyaretçi ve 50 katılımcı hazır bulunurken, kongre boyunca sağlık sektörünü ilgilendirecek konularda 7 adet konferans düzenlendi.

3 gün süresince sektör açısından büyük önem taşıyan organizasyona, Nurel Medikal adına Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kar bizzat katılım gösterirken, ayrıca Dış Ticaret Müdürü Nurbanu Çalışır, Tedarik Zinciri Koordinatörü Remzi Çakmak ve Bölge Satış Direktörü Harun Koç da kongrede firmayı temsil etti.

Nurel Medikal’e Tam Not

Alanında isim yapmış uzman konuşmacılar tarafından, sektör hakkında bilgilendirici ve tanıtıcı konuşmalara da yer verilen organizasyonda, Nurel Medikal katılımcılar tarafından büyük ilgi görürken, İran’da bugüne kadar yapmış olduğu başarılı çalışmalar hatırlatılarak, sektör temsilcilerinden büyük takdir topladı.

“İran, Türk Yatırımcıları Bekliyor!”

Birçok doktor ve klinik sahipleriyle tanışma, irtibat sağlama, bilgi alışverişi ve toplantı olanağının sağlandığı, son derece verimli geçen organizasyonda Nurel Medikal Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kar ve ekibi, kongrede yaptığı gözlemler sonucunda, Türk firmalarına karşı duyulan sempati ve ticaret isteğinin en üst düzeyde olduğunu tespit etti.
Nurel Medikal, organizasyona gösterdiği yüksek katılım ile İran pazarındaki varlığını pekiştirerek, marka imajını ve Nurel markasına olan güveni katılımcılar gözünde daha da kuvvetlendirme imkânı bulurken, büyük potansiyel olarak dikkat çeken İran pazarına yönelik olarak da ciddi adımlar atma şansı yakaladı.

“Ülkemizi Gururla Temsil Etmeye Devam Edeceğiz”

Kongre süresince edindiği gözlemlerini paylaşan Nurel Medikal Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kar şunları söyledi: “Nurel Medikal olarak, sektöre yüksek düzeyde katma değer sağlayan başarılı çalışmalarımızla, yalnızca ülkemizde değil, dünya genelinde örnek gösterilen bir konuma gelmiş durumdayız. Geleceğe yönelik hedeflerimiz doğrultusunda, dünyanın birçok noktasına yönelik ciddi yatırımlarımız ve çalışmalarımız söz konusu… Bunların içerisinde İran da çok önemli bir yer teşkil ediyor. İran pazarı zaten, bünyesinde barındırdığı potansiyelden ötürü sektör açısından en önemli yatırım bölgelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Kongre sürecinde gördük ki, birçok ülke Türk firmalarıyla ticaret yapma arzusu içindeler. Burada, çeşitli firmalar ile tanışma ve kendimizi tanıtma imkânı bulduk. Organizasyon boyunca imzaladığımız yeni işbirliği anlaşmalarıyla, buradaki varlığımızı daha da pekiştirdiğimize inanıyoruz. Nurel Medikal olarak, hizmet verdiğimiz sektörde ülkemizi gururla temsil etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.