• Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra; özel hastane ve doktorların ihtiyacı doğrultusunda tek kullanımlık steril cerrahi teknik tekstil ürünleri ile plastik ürünlerin üretimini gerçekleştiren, sektöründe Türkiye’nin en büyük firması konumundaki Nurel Medikal, Japonya’da düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından yüzlerce katılımcının yer aldığı, sektörün en büyük fuarlarından biri konumundaki “Medical Japan 2015” de, Türkiye’den tek katılımcı firma olarak yer alırken, organizasyonda büyük ilgi gördü.
  • Medikal sağlık sektörüne yönelik teknik tekstil ürünleri üretiminde, Türkiye’nin en büyük markası haline dönüşen Bursa firması Nurel Medikal, “Medical Japan 2015” Fuarı’nda başarıyla boy gösterirken, dünyanın pek çok bölgesinde tercih edilen EUROSET ve LİFE 7 ürünleriyle de, global arenada faaliyet gösteren dev firmalarla, birbirinden başarılı iş bağlantılarına imza attı.

Bursa, 24.02.2015 – Beklentilerin ötesinde çeşitliliğe sahip ürünleri ile dünyanın her coğrafyasında güvenilir, kaliteli üretimi ve servisi sayesinde tüm sosyal paydaşları için makul fiyatlarla fayda üreten ve medikal sağlık sektörüne yönelik çözümleri ile fark yaratan Nurel Medikal, sektörün uluslararası arenada düzenlenen organizasyonlarında başarıyla boy göstermeye devam ederken, ülkemize ve sektöre katma değer sağlayan işbirlikleriyle de adından söz ettiriyor.

Nurel Medikal, Japonya’da düzenlenen ve küresel arenada medikal sağlık sektöründe faaliyet gösteren üst düzey yöneticilerle birlikte, sağlık bakanlıklarından hükümet yetkililerinin ve toplam 27 Bin 692 katılımcının yer aldığı, sektörün en büyük fuarlarından biri olarak bilinen “Medical Japan 2015” Fuarı’nda, ülkemizden tek katılımcı firma olarak yere alırken, organizasyonda büyük ses getirdi.

Sektör profesyonellerinin ve katılımcıların bir araya geldiği fuarda, son teknoloji tıbbi cihazlarla, yeni ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunulurken, Nurel Medikal açmış olduğu stantla katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Japonya’nın Osaka kentinde, International Medical Expo & Conference’ da gerçekleşen organizasyonu, dünyanın birçok bölgesinden gelen 150’nin üzerinde basın mensubu da takip ederken, Nurel Medikal sektöründe dünyanın önde gelen firmalarıyla çok önemli iş bağlantılarına imza attı.

“Ülkemizi Başarıyla Temsil Etmenin Gururunu Yaşıyoruz”

Japonya’da gerçekleşen fuar hakkında bilgilendirmede bulunan Nurel Medikal Genel Müdürü Nazmi Şentürk, organizasyonda Türkiye’den katılan tek Türk firması olmanın gururunu yaşadıklarını kaydederek, ziyaretçilerin Nurel’ e göstermiş oldukları ilgiden dolayı, büyük mutluluk yaşadıklarını ifade etti.

“Japonya ile Ticaretimiz Başlıyor”

Mart ayı içerisinde gerçekleşecek olan 1 konteynerlik siparişle, fuarın meyvelerini almaya başladıklarını vurgulayan Şentürk, “Katılmış olduğumuz fuarda, Life7 ve EUROSET markalı ürünlerimiz ziyaretçilerin büyük ilgisini çekmesi yanı sıra, Yeditepe Üniversitesi ile birlikte ortaya koyduğumuz yeni Ar-Ge ürünlerimiz olan “Arı Sokmalarına Antialerjik Jel”, “Antiaging Jel” ve “Antifotoalerjik Krem” tanıtımını yaptık. Bu doğrultuda dünyanın pek çok bölgesinden gelen firmaların yanı sıra, Japonya’da faaliyet gösteren firmalarla da çeşitli görüşmelerimiz oldu. Ülkenin en büyük firmalarından biriyle, karşılıklı ticaret yapma konusunda anlaşmaya vardık. Yine aynı şekilde, Uzakdoğu ülkelerinden Güney Kore ile de bu anlamda birtakım bağlantılarımız oldu. Oradan da kısa süre içinde önemli geri dönüşler alacağımızı düşünüyorum. Uzakdoğu pazarı elbette ki bizim için çok önemli. Buradaki çalışmalarımızı ilerleyen zamanlarda daha da ilerletmeyi hedefliyoruz. Bu sayede hem ülkemize, hem de sektöre önemli katma değer sağlayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Düzenlenen fuara, Nurel Medikal Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kar da eşi ve kızı ile birlikte katılırken, Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Başkanı Prof. Dr. Fikrettin Şahin de organizasyonda yer aldı.