• Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra; özel hastane ve doktorların ihtiyacı doğrultusunda tek kullanımlık steril cerrahi teknik tekstil ürünleri ile plastik ürünlerin üretimini gerçekleştiren, sektöründe Türkiye’nin en büyük firması Nurel Medikal, fiziksel tedavi ve rehabilitasyon konusunda dünyanın en etkin ürünleri arasında yer alan Weyergans ürünlerinin, Türkiye distribütörlüğünü aldı.

İstanbul, 30.06.2015 – Beklentilerin ötesinde çeşitliliğe sahip ürünleri ile dünyanın her coğrafyasında güvenilir, kaliteli üretimi ve servisi sayesinde tüm sosyal paydaşları için makul fiyatlarla fayda üreten ve medikal sağlık sektörüne yönelik çözümleri ile fark yaratan Nurel Medikal, damar rahatsızlıkları için uzay teknolojisi ile çalışan Weyergans ürünleri ile sporcu sağlığı ve fiziksel rehabilitasyon konusunda Türkiye’de büyük fark yaratacak.

NASA tarafından, 1962 yılında başlatılan uzay projesinde ilk olarak ortaya çıkan ve yer çekimi olmayan ortamın, insan vücuduna etkilerine çözüm için üretilmiş cihazlar temel alınarak geliştirilen Weyergans ürünleri, sporcu sağlığı, iyileşmeyen yaralar gibi durumlarda uygulanan medikal rejenerasyon ve omuz tedavileri gibi 3 temel alanda, önemli kazanımlar sağlıyor.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Nurel Medikal Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Kar; “Devamlı büyüyen ve gelişen bir firma olarak, sürdürülebilir başarıya büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda, değişimin hızlı yaşandığı sağlık sektörüyle ilgili, gelişen teknolojilere paralel olarak, yeni ürünler üzerinde ve mevcut ürünlerin geliştirilmesi noktasında, yenilikçiliğe ve AR-GE’ ye çok yüksek oranda yatırım yapmaktayız. Uzun vadede hedefimiz, Türkiye’de olduğu gibi, küresel çapta da sektörün bir numaralı tercih edilen markası haline gelmektir. Tüm çalışmalarımızı ve yapılanmalarımızı, bu hedef doğrultusunda yürütmekteyiz. Weyergans ürünleri, bizim ürettiğimiz Life 7 markalı rejenerasyon destek ürünleri ile birlikte, iyileşmeyen yaraların tedavisinde büyük kazanımlar sağlayacak. Sporcularımızın sahaya daha hızlı dönebilmesi için onların tedavilerine destek olacak ve ödemlerin daha hızlı kaybolması için kullanılacak. Ülkemizde sporcu sağlığı için önemli bir ürün olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Ülkemiz Açısından Çok Önemli Bir Kazanım”

Türkiye Basketbol Milli Takımı Doktoru Prof. Dr. Tahsin Beyzadeoğlu da, Weyergans ürünlerinin sporcu sağlığı açısından büyük önemi olduğunu ifade ederek; “Ben bu ürünleri ilk olarak Arda Turan’dan duydum. Kendi tedavisinde ve sporcu arkadaşlarının tedavisinde bu cihazların büyük katkı sağladığını ifade etti. Sonrasında yapmış olduğumuz bilimsel araştırmalarda, sporcuların sakatlık sonrasında sahaya yüzde 40 daha hızlı dönebildiklerini gördük. Türkiye’deki pek çok profesyonel sporcu, yurtdışına bu ürünleri kullanmak için gidiyor. Artık sağlık merkezleri, bu ürünleri Türkiye’de de bulabilecekler ve kendi bünyelerine katabilecekler. Bu önemli bir kazanım” diyerek konuşmasını tamamladı.

“İyileşme Sürecini Kısaltıyor”

Toplantının onur konuğu ise Weyergans firmasının kurucusu Rudolf Weyergans oldu. Weyergans yaptığı konuşmada, ürünlerin tarihçesini detaylıca anlattı. İyileşmeyen yaralarda, lenf ödemlerinde, toplardamar yetmezliği, varis gibi sorunların çözümü için bu ürünlerin kullanılabileceğini ileten Weyergans; “Bu ürünler iyileşme sürelerini ciddi anlamda kısaltıyor. Tamamen uzay teknolojisine yönelik yapılan AR-GE’den doğan ürünler. Bu nedenle, özellikle sporcu sağlığı başta olmak üzere, birçok alanda bu ürünleri kullanıyoruz” dedi.

Toplantı sonrasında, Weyergans ürünlerinin Türkiye temsilciliğini resmi olarak Nurel Medikal’in alması nedeni ile protokol yapıldı.