Skip to main content
  • Ekonomi alanında akademik çalışmalarda bulunan ve aynı zamanda ekonomi haberleri yorumcusu olan Profesör Doktor Emre Alkin, PRWEST Global Consulting organizasyonu ile DOSABSİAD üyesi işadamlarına yönelik, güncel dünya ve Türkiye ekonomisi hakkında “Yeni Dünya Düzeni: Paranın ne önemi var? Mühim olan bilgi” isimli bir konuşma yaptı.

Bursa, 07. 10. 2015- Ekonomi haberleri yorumcusu ve Kemerburgaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Emre Alkin PRWEST Global Consulting organizasyonuyla, Demirtaş Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde DOSABSİAD (Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamları Derneği) üyelerine “Yeni Dünya Düzeni: Paranın ne önemi var? Mühim olan bilgi” temalı bir sunum yaptı.

Prof. Doktor Alkin’in güncel ekonomik ve siyasal durum değerlendirmesini büyük ilgiyle izleyen işadamlarının gösterdiği katılım da dikkat çekti.

’BEN GELECEĞİ ANLATMAK İSTİYORUM’

Güncel konulara değinen Alkin konuşmasında şunları vurguladı: “Paranın önemi yok, ben geleceği anlatmak istiyorum. Gelecek için iki başarı sırrı var: Kendini eğit ve gençlerin projelerine destek ver. Para basmanın bir önemi kalmadı. Para arzının önemi kalmadı. Değer yaratan para da yaratıyor. Veri olmadan bilgi olamıyor. Bilgi ise en önemli servet. Bilgisi olmayanın parası da önemli olmuyor. Sadece felsefe ya da romantizm olarak değil, paranın önemsiz olduğunu da matematik ile ispat edebilme imkanımız var. Eğer para çok önemli olsaydı başkasının parasıyla kendi bilgimize güvenip işletmeler kurmazdık.”

‘MUCİZE FİKİR YOKTUR’

“Mucize çözüm ya da fikir yoktur, sadece senin aklına gelmemiştir diyen Prof. Dr. Emre Alkin yeni dünyada başarılı olmanın yollarını da anlattı. Alkin, “Yeni dünyada başarılı olmak için bazı kuşkusuz maddeler var. Bunlar telekomünikasyon, internet, medya, eğlence ve convenience yani sattığımız malı kolay erişilebilir kılmak” dedi.

BAŞKAN MORAL’DEN PLAKET

Yeni dünya düzeninin paradigmasını sunan Alkin, “Bu paradigma şeffaf olma, maliyet odaklılık, özel üretimde bulunma, algı yönetimi, teknoloji kullanımı, adaletli olmayı içeriyor” dedi.

Alkin yoğun alkış alan konuşmasından sonra işadamlarının sorularını da yanıtladı. Daha sonrasında Profesör Doktor Emre Alkin’e DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Moral tarafından plaket verildi.

###