Skip to main content
  • Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi üyeleri, cumhuriyetimizin 93. yılını hep birlikte kutlamak ve eski cumhuriyet balolarının sevincini; müzikli, danslı, coşkulu beraberliğini yeniden yaşamak adına düzenlenen Cumhuriyet Balosu’nda bir araya geldi.
  • PERYÖN Güney Marmara Şubesi tarafından düzenlenen ve ünlü isim Sunay Akın’ın da renk kattığı “Harflerle ve Notalarla Cumhuriyet” konulu özel programda katılımcılar, cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

Bursa, 29.10.2016 – İş dünyası, kamu, üniversite üçgeninde bağlayıcı, güçlendirici çalışmalar gerçekleştirme hedefiyle, bugüne kadar insan yönetimi konusunda etkin çalışmalara imza atan Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi, cumhuriyetimizin 93. yılını büyük bir coşku içerisinde kutladı.

PERYÖN ailesi, eski cumhuriyet balolarının sevincini; müzikli, danslı, coşkulu beraberliğini yeniden yaşamak adına düzenlenen “Harflerle ve Notalarla Cumhuriyet” konulu Cumhuriyet Balosu’nda bir araya gelirken, Almira Otel’de düzenlenen organizasyona yaklaşık 150 kişi katıldı.

“Bugün, Cumhuriyet Diye Haykırma Günüdür”

PERYÖN Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Öneyman’ın, Nazım Hikmet’ten “Gökyüzü Herkesindir” şiiriyle açılışını gerçekleştirdiği gecede Öneyman; “Bu gökyüzüne özgürce bakabiliyorsak eğer onun için canlarını feda eden binlerce Mehmedin ve Mustafa Kemal’in yaptıklarını bir an bile unutmamalıyız… Unutursak eğer gökyüzünün sahipliğini de kaybederiz. Cumhuriyet coşkusu bugünkü gibi içimizden hiç eksilmesin ki; büyük özveriler ve fedakârlıklar sonucu kazanılan bu kutsal emaneti yaşatabilelim, daha ileriye götürebilelim… Bugün Cumhuriyet diye haykırma günüdür” dedi.

“Geleceğe Güçlü Ulaşabilmek Cumhuriyeti Yaşatmakla Mümkün”

Daha sonra söz alan PERYÖN Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Özçengel de gecenin sponsorlarına plaket takdim ettikten sonra yaptığı konuşmasında; Atatürk’ün ileri görüşlülüğü, vizyonerliği, eğitimci tarafı ve devlet adamlığına vurgu yaparak, böylesine anlamlı bir geceye ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi. Özçengel; “Atatürk, hakkında sayısız kitap yazılmış, çok yönlü bir lider. Cumhuriyet öncesi bu topraklarda yaşanan yönetim biçimlerini göz önüne aldığımızda, cumhuriyetin ne denli kıymetli olduğunu görebiliyoruz. Cumhuriyetin eşitlik olduğunu, özgürlük olduğunu, bireye haysiyetini ve onurunu garanti ettiğini bilmeliyiz. Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, cumhuriyetimizi korumakla ve yaşatmakla olanaklıdır” dedi.

Sunay Akın, Tüm Katılımcıları Geçmişe Doğru Yolculuğa Çıkardı

Konuşmaların ardından, Atatürk’e ait slayt gösterilerinin sergilendiği ve vals gösterisiyle devam eden gecede, hep bir ağızdan söylenen 10. yıl marşı ve akabinde de pasta kesimiyle birlikte, cumhuriyet coşkusu adeta doruğa çıktı.

Gecenin özel konuğu şair, yazar, gazeteci ve araştırmacı Sunay Akın da Atatürk dönemine dair bilinmeyen hikâyeleri ve sürükleyici anlatımıyla, tüm katılımcıları adeta geçmişe doğru bir yolculuğa çıkardı.

Gecenin sonunda sahneye çıkan şarkıcı Cihan Yıldız’ın seslendirdiği parçalar eşliğinde ise tüm konuklar gönüllerince eğlenerek, stres atma imkânı buldu.