• Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi, Bursa’nın İnsan Kaynakları istihdamına katkı sağlamak, meslektaş gelişimine odaklanmak ve İnsan Kaynakları mesleğini tanıtmak amacıyla, KARMER işbirliğiyle çok önemli bir proje çalışması başlattı.
  • PERYÖN Güney Marmara Şubesi ve Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi – KARMER işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında; ilgili fakülte ve bölümlerden başvuru yapan adaylar değerlendirmeye alınırken, öğrencilere her biri alanında deneyimli İK yöneticilerinin hazırladığı eğitimler verilecek, her öğrenciye Koç atanacak ve öğrencilere, birer aylık yaz stajı imkânı sunulacak…

Bursa, 08.04.2015 – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi, mesleki gelişim çalışmalarının arttırılması ve geleceğimizi oluşturan gençlerin, istihdama kazandırılmasına yönelik gerçekleştirdiği başarılı çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

PERYÖN, Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi-KARMER ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde, öğrencilere yönelik İnsan Kaynakları Uzmanlığı Sertifika Programı başlatırken, “Kariyer 2.0″ temasıyla başlatılan program, işgücü piyasasında insan kaynakları alanında yetkin uzman açığını gidermeyi amaçlamaktadır.

PERYÖN – KARMER işbirliğinde yürütülen programın bilgilendirme toplantısı, Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde yapılırken,  PERYÖN Güney Marmara Şubesi adına toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı Levent Özçengel ve Genel Sekreter Müge Vatansever katılarak, program hakkında öğrencilere detaylı bilgiler aktardı.

“Her Bir Öğrenciye Yaz Stajı İmkânı”

PERYÖN ve KARMER işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında, Uludağ Üniversitesi 3. ve 4. sınıflarında okuyan öğrencilerden, ilgili fakülte ve bölümlerden başvuru yapan adaylar değerlendirmeye alınacak. Öğrencilere endüstride deneyimli İK yöneticilerinin hazırladığı eğitimlerin verilmesi planlanırken, programa katılan her bir öğrenciye, Koç desteği sağlanacak. Proje sonunda başarılı olan öğrencilere, PERYÖN ve KARMER’in ortaklaşa yapacağı törende, sertifikaların takdim edilmesi hedeflenirken, daha sonra öğrencilere, birer aylık yaz stajı imkânı da sunulacak.

“Yetkin İnsan Açığına Katkı Sağlamayı Amaçlıyoruz”

Gerçekleştirilen projeyle birlikte, öğrencilerin istihdama katılması yönünde önemli bir adım attıklarını kaydeden PERYÖN Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Özçengel, işgücü piyasasındaki insan kaynakları alanında, yetkin uzman açığını gidermeyi amaçladıklarını vurguladı.

Proje süresi boyunca öğrencilerin, PERYÖN tarafından organize edilen gezi ve programlara ücretsiz katılım sağlayabileceğini belirten Özçengel, proje sonunda seçilen öğrencilerin, PERYÖN Güney Marmara Şubesi tarafından bu yıl 13.sü düzenlenecek olan İK Zirvesi’nde aktif olarak görev alacaklarını söyledi.

“İstihdama Olan Desteğimiz Sürecek”

Dünya vatandaşlığının ve yetkin insan gücünün önem kazandığı yenidünya düzeninde, alanında yetişmiş uzman insanların ülkemiz adına da çok önem taşıdığına dikkat çeken Özçengel, PERYÖN olarak bu noktada ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını yineleyerek, istihdama olan katkılarının süreceğini ifade etti.