Skip to main content

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi tarafından, üyelerinin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen faaliyetlerine, bu ay ilk kez düzenlenen HR Talks söyleşisi dâhil olurken, üyelerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide ilk olarak ‘Yetenek Yönetimi’ konusu tartışıldı.

Bursa, 08.10.2015 – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi, üyelerinin kişisel gelişimine destek olmayı amaçlayan, yaşam boyu eğitim anlayışıyla işbirliği ve paylaşımın arttırılmasına odaklanan, birbirinden farklı içeriklere sahip etkinliklerine bir yenisini daha ekledi.

PERYÖN yönetim kurulu üyelerinin moderatörlüğünde her ay başka bir güncel HR konusunun işlenmesi hedeflenirken, dernek üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen ilk söyleşinin moderatörlüğünü Nestle Karacabey Fabrikası İnsan Kaynakları Müdürü Özlem Baş Bayraktar ve Borçelik İnsan Kaynakları Müdürü Okan Ermetin üstlendi.

Crowne Plaza’da gerçekleşen ilk söyleşinin konusu ‘Yetenek Yönetimi’ oldu. Birçok firmanın PERYÖN üyesi insan kaynakları sorumlusu önce yetenek kavramı, daha sonra da yetenek yönetimi konusu üzerinde tartıştı. Üyeler arası ilişkilerin geliştirilmesi ve işbirliğinin arttırılmasını da amaçlayan ve adeta beyin fırtınası yapılan etkinlikte üyeler oldukça keyifli vakit geçirdi.

‘Paylaşım odaklı olacak’

Bundan sonra her ay yapılması hedeflenen HR Talks söyleşilerinin ilkine PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Levent Özçengel de katıldı. Özçengel, “Üyelerimizin mesleki gelişimini, mesleki iletişimin artışını ve sosyalleşmesini amaçladığımız HR Talks söyleşisi her ay düzenlenecek. Üyelerimizle bir arada bulunmanın ve mesleki paylaşımların keyifle yapılacak olması bizi hem heyecanlandırıyor hem de mutlu ediyor. Oldukça verimli ve paylaşım odaklı olacak söyleşilerimizin ilkini yoğun bir katılımla gerçekleştirecek olmaktan da gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

‘Herkes konuşsun diye buradayız’

Moderatör Özlem Baş Bayraktar, “Söyleşilerimizde, bilgi ve deneyim paylaşımını hedefliyoruz. Tüm katılımcılarımız görüşünü paylaşabilsin diye buradayız. Her ay farklı bir İnsan Kaynakları konusunu derinlemesine tartışırken aynı zamanda birbirimizi daha iyi tanıyarak network oluşturacağız ve bu üyeler arası iletişimin artmasını ve gelecekteki paylaşımlar izin de zemin oluşturacak” şeklinde konuştu.PERYÖN tarafından gerçekleştirilen HR Talks söyleşisi üyelerin aktif katılımıyla da oldukça verimli geçti.