Skip to main content
  • PERYÖN Güney Marmara Şubesi tarafından, Bursa’daki insan kaynakları istihdamına katkı sağlamak, öğrencilerin mesleki açıdan gelişimine destek olmak ve insan kaynakları mesleğini tüm yönleriyle tanıtmak amacıyla, Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) işbirliğiyle hayata geçirilen ve öğrencilerin gelişimi için endüstride deneyimli İK yöneticileri tarafından çeşitli eğitimler verilmesinin yanı sıra; öğrencilere yaz stajı imkânının da sağlanacağı “Geleceğin İK’cıları” projesi kapsamında başarılı olan öğrenciler, düzenlenen törenle sertifikalarını teslim aldı.

Bursa, 21.05.2016 Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Güney Marmara Şubesi ve Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) işbirliğiyle, gençlerin kariyer yolculuklarına başlamadan önce, mesleki açıdan yetkinliklerinin arttırılması ve öğrencilerin, kariyer planlamalarında en doğru yöntemi belirlemesi hedefiyle hayata geçirilen “Geleceğin İK’cıları” projesi, meyvelerini vermeye devam ediyor.

PERYÖN ile KARMER işbirliği çerçevesinde, Bursa’daki insan kaynakları istihdamına katkı sağlamak, işgücü piyasasında insan kaynakları alanında yetkin uzman açığını gidermek ve öğrencilerin, İK sektörünü bütünüyle tanımasına olanak sunmak amacıyla, geçtiğimiz yıl hayata geçirilen ve öğrencilerden de yoğun ilgi gören “Geleceğin İK’cıları” projesi kapsamında, 2016 yılına ilişkin programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, düzenlenen törenle sertifikalarını teslim aldı.

“Öğrenciler İK Süreçlerini Bütünüyle Öğrenme Fırsatı Buldu“

Gerçekleşen projede, Uludağ Üniversitesi 2’nci ve 3’üncü sınıflarında okuyan, ilgili fakülte ve bölümlerden başvuru yapan adaylar programa dâhil olurken, proje kapsamında öğrencilere endüstride deneyimli İK yöneticilerinin hazırladığı çeşitli eğitimler verilip, her bir öğrenciye de koç/mentor atandı. Programı başarıyla noktalayan öğrencilere ise birer aylık yaz stajı imkânı sunulması hedefleniyor.

Uludağ Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleştirilen sertifika törenine, Uludağ Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Yüce, PERYÖN Güney Marmara Şubesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Levent Özçengel, Yönetim Kurulu üyeleri Arzu Öneyman, Emre Karababa ve Emin Okan Ermetin ile Genel Sekreter Müge Vatansever, KARMER adına Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Memet Zencirkıran ve Merkez Sekreteri Zuhal Önal ile birlikte, projeye dâhil olarak sertifika almaya hak kazanan tüm öğrenciler katıldı.

“Farkınızın Farkında Olun”

Sertifika töreninde konuşan Uludağ Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Yüce, “Dünya gitgide küreselleşen bir hal aldı. Bu noktada artan rekabet unsurundan dolayı, öğrencilerin mezun olmadan önce muhakkak yetkinliklerini çok yönlü olarak geliştirmesi gerekiyor. Bizler de Türkiye dinamikleri ile iç içe olarak, sizlere yetkinlik kazandırmak adına emekler veriyoruz. İK departmanı da bu açıdan çok önemli ve katıldığınız program sayesinde önemli avantajlar kazandığınıza inanıyorum. Yetkinlik sayfanıza her geçen gün yeni sayfalar eklemek zorundasınız. Bu ülkenin düşünen, üreten, özgün ve genç beyinlere ihtiyacı var. Farklı bakış açısına sahip olup, daima farkınızın farkında olmalısınız” ifadelerini kullandı.

“Projeyi Daha da İleriye Götürmeyi Amaçlıyoruz”

KARMER ile işbirliği çerçevesinde hayata geçirdikleri Geleceğin İK’cıları projesinden dolayı, büyük heyecan içerisinde olduklarını kaydeden PERYÖN Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Özçengel de projede devamlılığın çok önem taşıdığını anımsatarak, öğrencilerin programa yüksek katılım göstermesinden dolayı ayrıca mutlu olduğunu söyledi. Özçengel; “Proje kapsamında 30 kişilik ekibimizin tamamına yakını derslere full katılım gösterdi. Tüm öğrencileri bu kararlılıklarından dolayı kutluyorum. Günümüz dünyasında artık, fark yaratan öğrenciler ön plana çıkıyor. Kendini hangi alan olursa olsun geliştirmek için çaba gösterin. Lisan mutlaka öğrenin. İK alanında önceden bilgi sahibi olmanız size önemli bir kazanım olarak geri dönecektir. Bu program boyunca emek verdiniz. Sizlere faydalı olabildiysek ne mutlu bizlere… KARMER ile işbirliği çerçevesinde bu değerli programımızı uzun vadede daha da genişletmeyi amaçlıyoruz. Başarı belgesi almaya hak kazanan tüm öğrencileri yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Sertifika töreninde öğrencilere koçluk yapan PERYÖN Yönetim Kurulu üyeleri ve eğitimcilere de katkılarından ötürü plaket takdim edildiği organizasyonun sonunda, tüm katılımcılar toplu fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.