Piezo Cerrahisi ile Yaz Günlerine Morluklar Olmadan Yepyeni Bir Burunla Girmek Mümkün!

By 29 Nisan 2016Basın Odası
  • Uygulamalarında ultrasonik (Piezo) kemik şekillendirme yöntemini kullanan Özel Esentepe Hastanesi’nden Op. Dr. Önder Akdeniz, yaklaşmakta olan yaz günleri öncesinde burun estetiği yaptırmayı düşünen kişilere çağrıda bulunarak, ameliyat öncesinde bireylerin en sık endişe duydukları konu olan, ameliyat sonrası yüzde ve göz çevresinde oluşan şişliklerle morlukların, bu yöntemle tarihe karıştığını anımsatırken, yaz günlerine doğal ve sağlıklı şekilde, bambaşka bir görünümle kavuşabileceklerini müjdeledi.

Bursa, 29.04.2016 – Burundaki şekil bozukları ve bazı burun içi oluşumlar, kişilerin yüz görünümüne olduğu kadar, yaşam kalitesine de olumsuz yönde etki ederken, tıpta yaşanan yeni gelişmeler artık, hem doğal hem de sağlıklı bir görünüme kavuşmak adına son derece başarılı operasyonlara imkân tanıyor.

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde, uzun yıllardır uygulanmakta olan bu yöntemi kullanan Özel Esentepe Hastanesi’nden Op. Dr. Önder Akdeniz, ultrasonik (Piezo) kemik şekillendirme yönteminin modern tıp açısından bireylere ciddi avantajlar sağladığını vurgulayarak, estetik operasyonlarıyla ilgili bireylerin endişe duyduğu en önemli konu olan, ameliyat sonrası yüzde ve göz çevresinde oluşan şişliklerle morlukların, bu yöntemle tarihe karıştığını söyledi.

Piezo cerrahisi ile ilgili bilgiler veren Akdeniz, ultrasonik ses dalgaları kullanılarak kemiğin kesilmesi yöntemi olan operasyonun ardından, yüzde ve göz çevresindeki damar, sinir, kas ve diğer yumuşak dokuların zarar görmediğini belirterek; “Bu yöntem sayesinde ameliyat sonrasında sık karşılaşılan morluk kızarıklık ile şişliklere, yok denebilecek kadar az rastlanmaktadır. Ayrıca kemikle ilgili, mevcut dokuda daha düzgün ve orantılı kesiler ile çeşitli şekillendirmeler yapıldığı için uygulanan estetik operasyonunda başarı yüzdesi artmaktadır. Piezo’da operasyon sonrası iyileşme süreci daha hızlı olduğundan dolayı da hastalar, günlük yaşamlarına ve işlerine çok daha çabuk bir şekilde geri dönebilmektedir” diye konuştu.

“Morluk ve Şişliklere Son!”

Piezo cerrahisinde, hastaların ameliyat öncesinde endişe duydukları göz çevresinde oluşan morlukların tarihe karıştığını vurgulayan Dr. Akdeniz; “Piezo yöntemi ile burun kemikleri kontrollü bir şekilde kesilebildiği için istenmeyen kırık hatları oluşmuyor ve bu sayede de kemiklere istenen şekil verilebiliyor. Piezo cerrahisinde işlem sırasında kesme ve şekillendirme yöntemi, sadece kemik dokuda oluşuyor. Yumuşak dokuda ve damarlarda herhangi bir hasar meydana gelmediğinden ötürü kanama gibi sorunlar da minimum seviyede ortaya çıkıyor. Yumuşak doku ve damarda hasar olmadığı için de ameliyat sonrasında morluk ve şişlik gibi dertler sona eriyor. Bu tür operasyonlarda, özelikle burun ile uğraşan, kendini sürekli güncelleyebilen ve teknolojiyi de yakından takip den doktorların başarı yüzdesi çok daha yüksek olmaktadır” ifadelerini kullandı.