Skip to main content
  • 2004 yılından bu yana; yangın, kaza, konut, nakliyat, dask, sağlık, mesleki sorumluluk, hayat, bireysel emeklilik ve sektörlere özel ürünlerle hizmet vermekte olan Bahtiyar Özdemir Sigorta, yaz aylarının gelmesiyle birlikte, tatile çıkmayı planlayan veya iş seyahati gerçekleştirecek olan vatandaşlara yönelik, “Bazı tur şirketlerinin dolandırıcılığına kurban olmayın” uyarısında bulunarak, Seyahat Sigortası ile vatandaşların, seyahat süresince kendilerini güvende hissedebileceklerini söyledi.

Bursa, 03.06.2015 – Yaz tatili sezonunun başladığı şu günlerde, bir tur şirketiyle anlaşarak tatile gitme planları yapan vatandaşların, bazı şirketler tarafından dolandırıcılığa maruz kalması ve yapılan anlaşmada, herhangi bir seyahat sigortasının bulunmaması, vatandaşlar için tatil öncesi en büyük endişelerden birini oluşturuyor.

Bursa’da 2004 yılından bu yana; yangın, kaza, konut, nakliyat, DASK, sağlık, mesleki sorumluluk, hayat, bireysel emeklilik ve sektörlere özel ürünlerle hizmet vermekte olan Bahtiyar Özdemir Sigorta, tur şirketlerinin dolandırıcılığına karşın, ‘Seyahat Sigortası’ yaptırarak, “Bu şirketlerin dolandırıcılıklarının kurbanı olmayın. Seyahat süresince kendinizi her an güvende hissedin” mesajını verdi.

Yalnızca tatilcilerin değil, iş seyahatlerine çıkan vatandaşların da aynı sorunla karşı karşıya kalmaması adına, Seyahat Sigortası’nı öneren Bahtiyar Özdemir Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Bahtiyar Özdemir, tur şirketleri tarafından çok sayıda dolandırıcılık vakası yaşandığını anımsatarak, vatandaşların bu konuda dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

“Tur İptalini de Sigorta Karşılayabiliyor”

Olabilecek her türlü riske karşı, acentanın iflası ve tur iptali gibi durumlarda dahi, “Seyahat Sigortası” sayesinde, sigortanın, anlaşılan tur bedelini karşıladığını belirten Özdemir, cazip seçeneklerle hazırlanan ve teminatları çok yüksek olan poliçelerle birlikte, yurtiçinde veya yurtdışına seyahate çıkmayı planlayan vatandaşların, diledikleri şekilde güvenli bir yolculuk yapabileceklerini söyledi.

Özdemir, “Tur ile yapılan tatilin iptal olması durumunda ya da aile üyelerinden birinin ölümü veya evde meydana gelen bir hasar nedeniyle yolculuğun durdurulması gibi beklenmedik anlarda da “Seyahat Sigortası” sayesinde sigortalıyı güvence altına almaktayız. Aynı şekilde, Ekstrem Sporlar Seyahat Sigortası ile hem yurtiçi, hem de yurtdışında kayak, motor sporları, hava sporları gibi aktivitelerde bulunan kişiler için özel olarak hazırlanan poliçelerde bulunmaktadır” diye konuştu.