Skip to main content

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Hakkında

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası 01.01.1968 tarihinde İstanbul Ticaret Odası’ndan nakil edilen 122 üye ile “YALOVA TİCARET ODASI” unvanı ile kurulmuştur.

Odanın ilk Meclis Başkanı Sn.Enver ÜSTÜN,ilk Yönetim Kurulu Başkanı ise Sn.Mümtaz BİNER’dir.1995 yılında Yalova’nın il olması ile Yalova Ticaret Odası statüsü Sanayi ve Ticaret Bakanlığı oluru ile “YALOVA TİCARET VE SANAYİ ODASI” na dönüştürülmüştür.

Yalova Merkez ilçe ile bağlı 5 ilçesi (Altınova,Armutlu,Çınarçık,Çiftlikköy,Termal)Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın çalışma alanı içerisindedir. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nda kayıtlı üye sayısı 4000’in üzerinde olup, Meslek Grubu sayısı 13’tür.

Yalova Alışveriş Günleri

Yalova’ya yön veren kuruluş Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, tüm dünyayı etkisi altına alan küresel ekonomik krizle yerel bazda da mücadele etmek adına “1. Yalova Alışveriş Günlerini” organize etti. 300’e yakın iş yerinin katıldığı organizasyonda % 50’ye varan indirimler yapılırken, alışveriş yapan şanslı kişiler 2009 model bir otomobil ve daha birçok hediyeye sahip oldular.

Milli Piyango süreçlerinin organizasyonu, kent içi iletişim çalışmaları, kent içi etkinlikler, saha çalışmaları ve bütün organizasyonlar keyifle gerçekleştirildi.

Bu önemli organizasyonu baştan sona Milli Piyango Süreçleri dahil olmak üzere PRWEST Global Consulting yönetti.