Skip to main content
  • Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, Türkiye’nin farklı noktalarındaki firmaların çatısını güneş enerji santrali ile donatmaya devam ediyor. Firma, Bursa’da tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın çatısına güneş enerji santrali kurulumunu tamamladı.
  • CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, enerjiye ihtiyaç duyulan hemen her alanda güneş enerjisinin kullanılabildiğini belirterek, “Fabrikalar güneş enerji santrali kurarak hem karbon salınımını azaltacak çevre dostu bir teknoloji kullanıyor hem sürdürülebilir geleceğe katkı sağlıyor hem de kar elde edebiliyor” dedi.

Antalya, 18.04.2022 – Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, güneş enerjisinin kullanımını yaygınlaştırıp, insanlığın geleceğini yeni teknolojilerle desteklemek amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Firma, Bursa’da tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın çatısına da güneş enerji santrali (GES) kurdu.

Güneş enerjisinin dünyadaki en bol ve temiz enerji kaynağı olduğunu belirten CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, artık birçok firmanın enerjisini güneşten üretmeye başladığını söyledi. Enerjiye ihtiyaç duyulan hemen her alanda güneş enerjisinin kullanılabildiğini ifade eden Yılmaz, “Günümüzde firmalar da yaşanan enerji krizine karşı kendi elektriğini üretmeye yöneldi. Fabrikalar güneş enerji santrali kurarak hem karbon salınımını azaltacak çevre dostu bir teknoloji kullanıyor hem sürdürülebilir geleceğe katkı sağlıyor hem de kar elde edebiliyor” dedi.

Firmaların enerji ihtiyaçlarını çatılarına kurdukları güneş enerji santralleri ile karşılayabildiklerini dile getiren Yılmaz, ülkemizin enerji alanında bağımsızlık kazanması için yenilenebilir enerji yatırımlarının çok büyük önem taşıdığının altını çizdi.

7735 adet güneş paneli kullanıldı

Yüksek kalite standartlarında ürettikleri güneş enerji panelleri ile fark yarattıklarına dikkat çeken Yılmaz, “Bursa’da faaliyet gösteren bir firmanın çatısını da GES ile buluşturduk. Firmanın çatısına 3480 kWp gücündeki güneş enerji santrali kurulumu tamamlandı. Projede 450 Wp gücünde 7735 adet güneş paneli kullanıldı” diye konuştu.

Bir firmayı daha güneş enerji santrali ile tanıştırdıklarını ve çevrenin korunmasına katkı sağladıklarını belirten Yılmaz, güneşten gelen enerjinin fabrikalar için büyük bir verimlilik unsuru olduğunu kaydetti.