Skip to main content
  • Türkiye’nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi Maysan Mando, sektörel düzeyde önemli başarılara imza atmaya devam ediyor.
  • Maysan Mando, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı 2021” listesine adını yazdırırken, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından düzenlenen İhracatın Şampiyonları Ödül Töreninde de “Bronz İhracatçı” ödülüne layık görüldü.

Bursa, 17.06.2022 – Türkiye’nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi Maysan Mando, sürdürülebilir başarı odaklı çalışmaları doğrultusunda elde ettiği başarılara yenilerini ekledi.

Maysan Mando, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı 2021” listesine adını yazdırırken, Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından düzenlenen İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde de “Bronz İhracatçı” ödülüne layık görüldü.

Büyük mutluluk duyuyoruz

Hem  Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı arasında yer almaktan hem de OİB İhracatın Şampiyonları Ödül Töreninde “Bronz İhracatçı” ödülüne layık görülmekten dolayı büyük mutluluk ve gurur yaşadıklarını ifade eden Maysan Mando Genel Müdürü Tülay Hacıoğlu Şengül, “Maysan Mando olarak, sürdürülebilir büyüme hedefimiz çerçevesinde, ihracat pazarlarındaki yayılımımızı artırmaya devam ediyoruz. Otomotiv sektöründe ilk 1000 ihracatçı içerisinde 79. sıradayız. Özellikle son 2 yılda gerçekleşen konjonktürel değişimler ve bunların getirdiği tedarik zinciri kırılmaları sebebiyle ülkemize, şirketimizin de dahil olduğu otomotiv tedarik sanayimize ve ürünlerimize, ihracat pazarlarındaki ilginin her geçen gün daha da arttığını görüyoruz. Şirket olarak, bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek ihracat pazarlarından pek çok yeni OEM projesini ve bağımsız yedek parça müşterisini   portföyümüze kattık. Buna ilave olarak, güçlü konumumuzla yurtiçi OEM ve bağımsız yedek parça pazarına satışlarımız başarılı bir şekilde devam ediyor. Her geçen gün hem ihracatımızı artırıyor hem de buna bağlı olarak büyümeye devam ediyoruz. Büyüme odağıyla hem şirketimizin hem de ülkemizin ihracat artışını desteklemek istiyoruz. Dünya genelinde bulunduğumuz pazarlarda daha fazla yayılım sağlayabilmek, yeni pazarlara girmek ve Maysan Mando markamızın müşteriler tarafından daha çok deneyimlenmesini sağlamak adına önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bunun için de yoğun şekilde iş geliştirme faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu iki önemli başarıya imza atmamızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımla gurur duyuyorum” ifadelerine yer verdi.

Geniş ürün yelpazesiyle dünyanın dört bir yanına ulaşıyor

Öte yandan, globalde tercih edilen, öncü, güvenli ve konforlu sürüş çözüm ortağı olmak vizyonuyla ilerleyen Maysan Mando’nun ürün gamında; binek ve hafif ticari araçlar, otobüs ve kamyonun yanı sıra, demiryolları ve askeri uygulamalara yönelik geniş bir amortisör yelpazesi bulunuyor.

Çukurova Holding ve Güney Kore merkezli Mando Corporation ortaklığında faaliyetlerini sürdüren Maysan Mando, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetleri de içeren 75’ten fazla ülkeye yenilikçi ürünlerini ulaştırırken, toplam üretiminin yüzde 65’lik bölümünü yurt içi ve yurt dışı OEM üreticilerine gerçekleştiriyor. Şirket, kalan yüzde 35’lik bölümüyle de pazardaki güçlü konumu ile yurtiçi aftermarket talebini karşılarken yurt dışı pazarlardaki yayılımını her geçen gün artırıyor.