Skip to main content

CW Enerji sürdürülebilir gelecek için çalışmalarına devam ediyor

By Ocak 4, 2023Ocak 11th, 2023Basın Bültenleri
  • Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, kurulumunu tamamladığı güneş enerji santralleri ile fabrikaların enerji ihtiyacına kalıcı çözümler üretmeye devam ediyor. Firma Şanlıurfa’da faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına da 3323,775 kWp gücünde güneş enerji santrali kurdu.

Antalya, 04.01.2023 – Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, Şanlıurfa’da faaliyet gösteren bir firmanın çatısına güneş enerji santrali (GES) projesini tamamladı. Proje kapsamında, firmanın çatısına 3323,775 kWp gücünde güneş enerji santrali kuruldu.

Türkiye’nin her yerinde firmaları güneş enerjisiyle buluşturmaya devam ettiklerini belirten CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz, gelecek nesillere daha sağlıklı ve temiz bir çevre bırakma amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Yılmaz, her bir GES sayesinde üretilen yeşil enerjiyle daha temiz bir geleceğe adım atıldığını ifade ederek, “Şanlıurfa’da bulunan bir firma ile de iş birliği yaptık ve bu çerçevede firmanın çatısına 3323,775 kWp gücünde güneş enerji santrali kurulumunu tamamladık. GES ile firma yılda yaklaşık 2.269.546 kg karbon salınımının önüne geçerek yeşil enerjiye bir adım daha atmış olacak. Ayrıca GES ile 161 ağacın kurtarılmasını sağlayacak” dedi.

Güneş enerjisini her zaman kullanmak mümkün

Enerjiyi temiz ve yenilenebilir kaynaklardan elde etmenin içinde yaşadığımız dünyamızın geleceği açısından büyük önem taşıdığına dikkat çeken Yılmaz, CW Enerji olarak bu bilinçle yol aldıklarını kaydetti. “Dünya artık sürdürülebilir bir gelecek için rotasını fosil yakıtların yerine doğal kaynaklardan elde edilen temiz, doğa dostu ve yenilenebilir olan yeşil enerjiye çeviriyor” diyen Yılmaz, şunları kaydetti: “Yenilenebilir enerji kaynakları arasında güneş enerjisi birçok avantajı ile ön plana çıkıyor. Güneş enerjisi temiz, tükenmeyen ve sürdürülebilir bir enerji kaynağıdır. Tamamen doğal bir enerji kaynağı olduğu için çevreye ve insan sağlığına herhangi bir zararı yok. Güneş olmadan dünyanın var olması imkansız olduğu için dünyada yaşam devam ettikçe güneş enerjisini her zaman kullanmak mümkün. Tüm bu avantajları nedeniyle güneş enerjisine ilgi gün geçtikçe artıyor.”