Skip to main content

Türkiye’nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi Maysan Mando, dünya çapındaki büyüme hedefleri doğrultusunda tarihinin en büyük iş birliği anlaşmasına imza attı. Maysan Mando, uzun yıllardır iş ortağı olduğu Renault Grubu bünyesinde Dacia markası altında 2023 yılının sonunda seri üretime geçirilmesi hedeflenen SUV ve elektrikli SUV araçların nominasyonunu aldı.

10 yıllık proje kapsamında yapılan iş birliği anlaşması ile şirket, Renault Grubu’na yıllık 2,1 milyon adet/yıllık üretim yapacak olup, hem içten yanmalı SUV serisinin hem de elektrikli SUV serisinin ön ve arka amortisörlerinin üretimini üstlen

Bursa, 05.04.2022 – Türkiye’nin ilk ve en büyük amortisör üreticisi Maysan Mando, tarihinin en büyük iş birliği projesine imza atmanın gururunu yaşıyor.

Dünya çapındaki büyüme hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen şirket, uzun yıllardır iş ortağı olduğu Renault Grubu bünyesinde Dacia markası altında 2023 yılının sonunda seri üretime geçirilmesi hedeflenen SUV ve elektrikli SUV araçların nominasyonunu aldı.

10 yıllık proje kapsamında yapılan iş birliği anlaşması ile şirket, Renault Grubu’na yıllık 2,1 milyon adet/yıllık üretim yapacak olup, hem içten yanmalı SUV serisinin hem de elektrikli SUV serisinin ön ve arka amortisörlerinin üretimini üstlenecek.

Güvenilir çözüm ortağı

Her koşula uygun, güçlü, verimli ve yenilikçi ürünleriyle Maysan Mando, dev projede Renault Grubu’nun çözüm ortağı olurken, proje için AR-GE çalışmalarına da start verdi.

Prestij açısından son derece değerli bir projeye imza attıklarını vurgulayan Maysan Mando Genel Müdürü Tülay Hacıoğlu Şengül, sektörde 50 yılı aşkın geçmişi bulunan Maysan Mando’nun tarihindeki en büyük projede yer aldıkları için büyük gurur yaşadıklarını kaydetti.

Şengül, “Otomotiv sektörü büyük bir dönüşüme sahne oluyor. Çevreci yaklaşımların hız kazanmasıyla birlikte firmalar da bu yöndeki yatırımlarını artırmış durumda. Biz de bu bilinçle Maysan Mando olarak, ‘akıllı şirket’ odaklı ilerliyor ve teknoloji yatırımlarımızla birlikte geleceğe odaklanıyoruz. Güçlendirdiğimiz IT altyapımız ve akıllı algoritmaları içeren yeni ERP yatırımımızla dijital olgunluk seviyemizi geliştirmekteyiz. Globalde tercih edilen güvenli ve konforlu sürüş çözüm ortağı vizyonumuz doğrultusunda, belirlediğimiz stratejilerimize yönelik faaliyetlerimize kararlılıkla devam ediyoruz. Şirket olarak, 2021 yılında bir önceki yıla göre %36 oranında büyüme kaydettik ve 2020’de kurguladığımız 5 yıllık strateji planı çerçevesindeki 5 kat büyüme hedefimize doğru kararlı adımlarla ilerliyoruz. Renault Grubu ile yaptığımız anlaşma da bu büyüme hedeflerimizin önemli bir parçası. Bu anlaşmanın, birlikte çalıştığımız tüm tedarikçilerimiz ve paydaşlarımız açısından hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.